В цьому мало сенсу: хімік розвіяв міфи щодо йоду під час порятунку від радіації

5 липня 2023, 17:25
Читать новость на русском

Лікар Євген Комаровський запевнив, що у разі вибуху на ЗАЕС, не можна ні в якому разі приймати препарати йоду. Усе через те, що усі реактори станції зупинені ще з вересня 2022 року. Тобто, ядерна реакція не відбувається і, відповідно, викид радіоактивного йоду неможливий.

Та плутанина – пити чи не пити йод – пов'язана із тим, що в інтернеті дуже багато старих відеороликів, які випущені ще тоді, коли Запорізька АЕС працювала. Про це 24 Каналу заявив кандидат хімічних наук Гліб Репіч.

До теми Росія може готувати підрив ЗАЕС: що потрібно знати про загрозу та як діяти у разі теракту

"Якщо це аварія на ЗАЕС, у даному розвитку подій, коли станція вимкнена, то йод дійсно пити не варто. І тому зараз там хтось каже, що "треба приймати". Хтось каже, що "не треба". Дивіться на дату ролику, який ви дивитеся взагалі", – зауважив Репіч.

Які можливі наслідки в разі теракту на ЗАЕС: дивіться відео

Йод приймають лише за вказівкою

Водночас мати йод вдома треба в будь-якому разі, оскільки в Україні є ще інші АЕС. І, наприклад, якщо там буде аварія на реакторі, який працює, то тоді приймати йод треба. Однак у будь-якому випадку препарати йоду вживають лише тоді, коли буде відповідне розпорядження це робити.

Бачив, що мені пишуть, що багато уже для профілактики напилися цього йоду. А це взагалі безглузда річ, тому що ви тільки собі зашкодите. Профілактика отак от не працює,
– наголосив кандидат хімічних наук.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу та призначення лікування необхідно звернутися до лікаря.

План дій для українців у разі підриву ЗАЕС: поради від МОЗ

  • У випадку офіційних повідомлень про радіаційну аварію варто залишатися в приміщенні. Якщо в цей момент ви на вулиці, необхідно терміново зайти у приміщення. Далі дотримуйтеся інструкцій від влади.
  • Якщо ви перебуваєте у зоні радіаційної аварії, то залишати будівлю може лише після відповідних вказівок. Місцева влада повідомить про місця, де розташовані пункти евакуації. А також – найбезпечніші маршрути пересування, якщо ви будете евакуйовуватися власним авто.
  • У тривожну валізку покладіть свої документи та їх копії, маску для обличчя або респіратор. Не забудьте аптечку й тижневий запас ліків, якщо маєте хронічні захворювання. Також варто взяти вологі серветки, одяг та взуття. Подбайте про їжу та воду.
  • У Міністерстві охорони здоров'я закликають обмотати свої валізи або наплічники харчовою плівкою чи скотчем. Це значно полегшить їхню дезактивацію на санітарних постах.


Поради МОЗ щодо евакуації з зони радіаційної аварії / Інфографіка 24 Каналу