Як предмети побуту можуть зробити вас безплідними
Вчені з'ясували, що чимало споживчих товарів і предметів побуту, які містять у собі хімічні речовини фталати, здатні негативно впливати на здатність людей до дітонародження, пошкоджуючи ділянки ДНК, які відповідають за фертильність.
Дослідження опублікувало видання Daily Mail, ці хімічні речовини, які використовуються в іграшках, пластикових упаковках харчових продуктів, косметиці, а також в багатьох зубних пастах, милах і шампунях, можуть призвести до проблем з народжуваністю.
Читайте також: Методи контрацепції для жінок та чоловіків: ефективність та побічні ефекти
Так, один з фталатів DEHP часто використовувався для будівництва, виготовлення автомобілів та виробництва харчових пакетів, а також медичних пристроїв та електричних кабелів. DEHP був класифікований як "репродуктивний токсин", який пошкоджує фертильність, і був заборонений європейським законодавством у 2015 році.
Однак наступного року члени ЄС дозволили використовувати його у виробництві вторинного ПВХ (безбарвна, прозора пластмаса, термопластичний полімер(. Це означає, що DEHP, як і раніше, продовжує існувати в багатьох предметах побуту, які були зроблені до заборони.
Як потрапляють фталати в організм?
Фталати легко виходять з пластику і потрапляють в організм людини через шкіру, слизову оболонку при безпосередньому контакті, а також повітрям шляхом. До прикладу, причиною наявності в організмі хімічних речовин можуть стати текстильні вироби (одяг, постільна білизна тощо), якщо в них містяться фталати.
Коли фталати потрапляють в організм, вони накопичуються і через свою токсичність приводять до порушень в організмі людини. Крім впливу на фертильність, хімічні речовини можуть призвести до порушення ендокринної системи, дихальних шляхів та навіть до розвитку онкології.
В найбільшій зоні ураження може бути ненароджена дитина в утробі матері на стадії формування.
Фталати часто містяться у пластикових упакуваннях товарів у магазинах / Unsplash
Як вберегтися від фталатів?
1. Потрібно звертати увагу на маркування виробів. Присутність фталатів у хімічному складі може бути визначено наступними абревіатурами: BBP, DBP, DEHP, DEP, DHP, DIDP.
2. Використовувати продукцію з натуральних, екологічних матеріалів.
3. Купувати товари з надписом Phthalate free (продукція без фталатів).
Рекомендуємо переглядати маркування товарів на вміст фталатів у них
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.