Як не втратити друзів: науковий підхід

14 лютого 2019, 21:42
Читать новость на русском

Чому з деякими людьми ми зустрічаємося рідко, але залишаємося близькими, а з іншими після короткої перерви в спілкуванні раптом втрачаємо будь-який зв'язок? Крім особистих причин є і закономірності, якими можна пояснити розрив відносин.

Сила зв'язку визначається не тільки тим, з ким ви спілкуєтеся і як часто, але і тим, як розподіляєте час і увагу між контактами. Один з найважливіших факторів – сталість спілкування, йдеться у дослідженні іспанських вчених.

Читайте також: Задушити коханням: як не перейти межу між любов'ю і паразитизмом

Припустимо, серед ваших знайомих є хтось, з ким встановлено стійкий двосторонній зв'язок. Цей друг може жити в тому ж місті або за тисячу кілометрів, ви можете щотижня ходити по барах або тільки листуватися в месенджерах.


Зустрічі з друзями мають бути циклічними

У будь-якому випадку важливо те, що у вас є усталеним ритм комунікацій. І якщо середня частота спілкування (неважливо, раз в день, на тиждень або на місяць) раптом буде порушена більше, ніж у вісім разів – ваш зв'язок, швидше за все, буде розірваний.

Якщо ви дуже зайняті, краще дайте відповідь коротко, але не залишайте людини без уваги, або знижуйте частоту спілкування поступово, інакше ризикуєте втратити друзів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.