Як зменшити навантаження та зберегти зір при втомі очей

16 грудня 2022, 12:30
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

Harvard Health

Щороку кількість інформації, яку ми споживаємо візуально, збільшується. Це призводить до перевантаження і втоми очей. Розповідаємо, які методи допоможуть зберегти гостроту зору.

Біль в очах та чолі, сльозотеча, почервоніння повік та очних яблук – все це ознаки астенопії, тобто швидкої втоми очей під час зорової діяльності. Астенопія – це не хвороба, однак якщо на неї не звертати уваги, вона може перейти у серйозніші захворювання. Саме тому важливо вчасно відреагувати на проблему.

Також на тему Що таке катаракта, як її виявити та вилікувати

Причини втоми очей

Зазвичай астенопія з'являється у людей, яким доводиться довго працювати за комп'ютером, або ж багато читати. Ще одна причина виникнення проблеми – різні зорові відхилення: сухість очей, далекозорість, короткозорість, астигматизм чи вікові зміни.

Розрізняють акомодативну та м'язову астенопію. Акомодативна астенопія розвивається внаслідок втоми циліарного м'яза ока (що регулює кривизну кришталика).

М'язова астенопія виникає при вродженій слабкості внутрішніх прямих м'язів ока або при нескоригованій короткозорості. Вона може супроводжуватися порушенням зору та розвитком косоокості.

Симптоми втоми очей

  • пелена перед очима,
  • двоїння та розпливчастість зображення,
  • спотворення форми та величини об'єктів,
  • запалення очей,
  • сльозотеча,
  • підвищення температури очей,
  • відчуття дискомфорту чи болю в очах,
  • головний біль,
  • дратівливість.

Для профілактики та лікування астенопії необхідні загальнозміцнювальна терапія, своєчасна правильна корекція далекозорості та короткозорості, дотримання норм гігієни зору, правильне чергування роботи і відпочинку та вправи для очей.

Вправи для очей, які допоможуть зняти втому

Найпростіше виконувати правило 20 – 20 – 20: кожні 20 хвилин робити 20-секундну перерву, щоб подивитись на щось на відстані 6 метрів.

Моргання – ще одна відмінна вправа для очей. Ми часто забуваємо кліпати, коли дивимося на екрани комп'ютерів. Переваги моргання в тому, що воно дозволяє тримати очі у тонусі та довше зберігати фокус. Все, що потрібно робити, це дивитися вперед і кліпати кожні п'ять секунд протягом двох хвилин.

"Вісімка" – гарна вправа на гнучкість м'язів очей. Виконати її просто: дивлячись на порожню стіну, уявіть собі велику цифру 8, що лежить на боці за три метри від вас. "Промалюйте" її очима, не рухаючи головою. Малюйте повільно – протягом хвилини, а потім ще стільки ж у зворотному напрямку.

Вправу "Фокусування" можна виконувати стоячи або сидячи. Поставте великий палець перед обличчям на відстані приблизно 25 сантиметрів і сфокусуйтеся на ньому. Тепер зосередьтеся на чомусь іншому, що розміщується на відстані 3 – 6 метрів від вас. Перемикайтеся між ближнім та далеким фокусом кілька разів протягом 2 – 3 хвилин.

Крім фітнесу, для ваших очей будуть корисні вітаміни для збереження гостроти зору.

ВізілоТОН® комплекс містить каротиноїди, вітаміни і мінерали, які не утворюються безпосередньо в організмі людини. Ці активні речовини допомагають створити оптимальні умови, що сприяють збереженню гостроти зору та знижують негативні наслідки професійної втоми очей*.

*Інструкція з використання добавки дієтичної ВізілоТОН комплекс.

Реклама дієтичної добавки. Не є лікарським засобом.
Декларація про відповідність продукції "ВізілоТОН комплекс" вимогам українського законодавства у галузі харчових продуктів від "04" листопада 2022 р.
Виробник: АТ "Фармак", 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 63. тел.: +38 (044) 496-87-87/e-mail: info@farmak.ua /вебсайт: www.farmak.ua.
УКР/ПРОМО/11/2022/ДД/ВІЗ_К/БАН/002

Якщо ви відчувайте хронічну втому в очах, зверніться до офтальмолога. Він проведе обстеження та допоможе підібрати дієві засоби для зору, які потрібні саме вам. Також не забувайте виконувати вправи і відпочивати від роботи з гаджетами.