Які ліки знижують апетит

5 вересня 2022, 10:45
Читать новость на русском

Джерело:

Mayo Clinic

Препарати для зниження або підвищення апетиту справді існують. До того, вони науково обґрунтовані, протестовані та справді діють.

Препарати для зниження апетиту призначаються людям з ожирінням (індекс маси тіла понад 30), коли дієта не допомагає. Звичайна людина також може їх купити. Є навіть безрецептурні засоби, проте лікарі не рекомендують їх використовувати, а радять виділяти більше часу спорту та збалансованому харчуванню.

Також на тему: Чи може інтервальне голодування допомогти схуднути: пояснення провідного дієтолога

Ліки для зменшення апетиту

Ліраглутид – це препарат, який продається у вигляді ін'єкцій. Він відпускається за рецептом і вважається частиною лікування діабету другого типу і ожиріння.

Ліраглутид пригнічує почуття голоду, впливаючи на поліпептидний інкретиновий гормон, який секретується у шлунково-кишковому тракті у відповідь на надходження поживних речовин. Цей гормон відповідає за відчуття ситості. Ліраглутид ніби обманом змушує його синтезуватися, і в результаті виникає почуття, ніби ви тільки поїли.

Налтрексон впливає гіпоталамус. Гіпоталамус – це частина мозку, яка відповідає за багато процесів в організмі, зокрема й за апетит. Налтрексон блокує дію опіоїдних рецепторів (тому, до речі, його використовують для лікування алкоголізму), полегшує біль, знижує апетит та дарує суб'єктивне почуття щастя. Тобто людина, яка приймає налтрексон, одночасно не голодна і почувається добре. При цьому налтрексон нерідко викликає побічні ефекти: лихоманку, дискомфорт при сечовипусканні, свербіж та депресію.

Фентермін/топірамат – комбінація двох препаратів: фентермін пригнічує апетит, а топірамат використовується проти судом. Ця комбінація дає бажаний ефект зменшення апетиту та зниження ваги, але при цьому може викликати звикання. До того, різка скасування препарату призводить до судом.

Препарат має й інші побічні ефекти:

  • суїцидальні думки;
  • зміни настрою;
  • запори;
  • судоми у м'язах.

Ліків недостатньо

Потрібно розуміти, що прийом препаратів сам собою проблему не вирішить. Так, апетит зменшиться, але ліки треба обов'язково поєднувати зі зміною способу життя. Бо з часом препарат доведеться скасувати і вага може повернутися, якщо не змінити свої харчові звички.

У середньому люди, які поєднують рецептурні засоби для придушення апетиту зі змінами в харчуванні та фізичними вправами, втрачають від 3 до 9% від своєї початкової ваги протягом року.