Знайшли простий спосіб покращити сон у школярів

2 вересня 2022, 11:18
Читать новость на русском

Джерело:

CNN

Дітям від 6 до 13 років потрібно спати 9 – 11 годин на добу, але не всі дотримуються цих рекомендацій. Це може призвести до проблем зі здоров'ям.

Нове дослідження дитячого сну

Тепер американські вчені знайшли простий та дуже ефективний спосіб допомогти дітям добре висипатися. У дослідженні, проведеному вченими Стенфордського університету, брали участь близько 1 тисячі учнів третіх та п'ятих класів зі шкіл, які перебувають у неблагополучних районах Сан-Франциско.

Також на тему: Як брак сну впливає на здоров'я ваших дітей

Деякі з них живуть за межею бідності, і цей фактор дуже негативно впливає на якість сну, наголосили автори дослідження. Такі діти перебувають у постійному стресі, у тому числі через криміногенну ситуацію, тому часто вони довго не можуть заснути.

Учасників розділили на три групи, і в одній із них школярі двічі на тиждень на уроках фізкультури навчалися дихальної техніки, запозиченої із йоги. Нескладні вправи були спрямовані на розпізнавання стресу та управління ним. У контрольній групі діти виконували звичайні фізичні вправи у межах шкільної програми. Ще в одній школі було реалізовано навчальну програму з розвитку уважності та управління стресом.

Дітей навчали техніки усвідомленого дихання. Так, молодшим дітям пропонувалося виконати вправу "дихання морської зірки", в якому вони уявляли, що їхня рука — це морська зірка, яка підіймається на вдиху. Старші учасники практикували "дихання океану", роблячи вдих через ніс і видих через рот.

Дихальні практики допомагають дітям покращити сон

Через три місяці автори дослідження відібрали 58 дітей, які практикують усвідомлене дихання, та 57 учасників із контрольної групи. Для оцінки якості їхнього сну вчені використовували метод полісомнографії – золотого стандарту вимірювання показників під час сну. 

Результати показали, що діти з групи дихальних практик спали в середньому на 74 хвилини більше, ніж їхні однолітки, які займалися звичайними фізичними вправами. Якість їхнього сну було вищим у тому числі завдяки тривалішій фазі швидкого сну, необхідної для розвитку нейронів, когнітивних та емоційних функцій.