Як надати першу допомогу до приїзду "швидкої"
Багато людей бояться надавати першу допомогу до приїзду карети швидкої допомоги, хоч це може врятувати життя. Ймовірно, якби більше людей знали, як це правильно робити або ж мали практику, добровольців було б більше.
Зараз Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги розпочинає великий проєкт про навчання людей першої допомоги. Про це в інтерв'ю 24 каналу розповів лікар з медицини невідкладних станів ЛОЦЕМЛ МК й за сумісництвом керівник авіамедиків Володимир Ананєвич.
Варто знати Правила надання першої медичної допомоги, які має знати кожен
Курс називатися "Перший на місці пригоди" – він буде сертифікований й погоджений Всеукраїнською радою реанімації, яка є представником Європейської ради реанімації.
Це всеукраїнський проєкт, але найбільше він розгорнеться у Львівській області. Вже навіть відібрані люди, які будуть навчати.
Деталі будуть повідомлені згодом, але ми запрошуємо всіх охочих,
– сказав Володимир Ананєвич.
Також лікар поділився основами надання першої допомоги. Це найпростіше, що може зробити кожен.
Повну версію інтерв'ю з лікарем Володимиром Ананєвичем читайте згодом у межах проєкту " Інтерв'ю24".Як надати першу допомогу до приїзду "швидкої"
- Спершу переконайтеся у безпечності місця. Якщо місце безпечне, немає обірваних проводів, витоку газу тощо, то зверніться до людини, аби зрозуміти, чи реагує вона на звернення.
- Якщо реагує, то запитайте чи потребує вона допомоги. Якщо людина неконтактна, перевірте наявність пульсу та дихання.
- Якщо відчуваєте пульс і дихання, переверніть її у стабільне положення, аби людина не захлинулася блювотними масами.
- Якщо немає пульсу чи дихання, то кличте на допомогу, телефонуйте 103 та 112 і готуйтесь проводити серцево-легеневу реанімацію.
Як правильно робити СЛР: дивіться відео