Впливає на ДНК: пояснили, як виникає залежність від алкоголю

31 серпня 2020, 13:38
Читать новость на русском

Науковці зрозуміли чому виникає алкоголізм. Виявилося, що зловживання спиртним може викликати зміни ДНК, які посилюють тягу до алкоголю.

Результати дослідження з такими невтішними результатами були нещодавно опубліковані в журналі Alcoholism: Clinical & Experimental Research.

Також на тему: Знайшли "вимикач" чоловічого алкоголізму

Алкоголізм формується на рівні ДНК

Американські вчені зосередили увагу на двох генах, які відіграють певну роль у контролі над вживанням алкоголю – це ген PER2, який впливає на біологічний годинник організму, і ген POMC, який регулює систему "стрес-відповідь".

Дослідники виявили, що в алкоголіків обидва гени мали зміни. У алкоголіків також спостерігалося зниження експресії генів, тобто інтенсивності, з якої два гени створюють білки. Згідно з даними дослідників, такі зміни в цих двох генах збільшувалися в міру збільшення вживання алкоголю.

Це пояснює, чому алкоголізм є настільки сильною залежністю. Результати дослідження можуть сприяти появі нових способів лікування алкоголізму і допомогти запобігти формуванню залежності у людей з груп підвищеного ризику.