Виявилось, що популярні антибіотики можуть вилікувати хвороби серця
Джерело:
Nature Cardiovascular ResearchВчені зі Сполучених Штатів, які працюють в Університеті Техасу, виявили, що поєднання загальнодоступних антибіотиків може сприяти лікуванню серцевих захворювань.
Серцева недостатність – стан, який обумовлений декомпенсованим порушенням роботи міокарда. Цей синдром зазвичай настає після інфарктів міокарда, які завдають незворотної шкоди та послаблюють серцевий м'яз.
Також на тему Чи знижується артеріальний тиск від кислої їжі
Нинішні методи лікування (крім трансплантації серця) можуть лише уповільнити процес погіршення стану, але повністю відновити пошкоджені тканини неможливо.
Пошук нових ліків проти серцевої недостатності
У своєму дослідженні вчені спробували з'ясувати, чи можуть наявні на ринку медикаменти сприяти відновленню клітин серця. Вони використовували програмне забезпечення для пошуку медикаментів, схвалених Управлінням з нагляду за якістю харчових продуктів і ліків США, які можна було б використовувати для взаємодії з білками Meis1 і Hoxb13. Ці білки перешкоджають поділу та відновленню клітин серцевого м'яза.
У ході дослідження було виявлено дев'ять препаратів, які потенційно взаємодіють із цими білками. В експериментах in vitro виявилося, що два з них – паромоміцин та неоміцин – стимулюють поділ міокарда у щурів.
Обидва препарати широко застосовують: паромоміцин – для лікування паразитних захворювань шлунково-кишкового тракту, а неоміцин застосовується для лікування інфекцій ран, деяких захворювань очей, вагінальних та шкірних захворювань.
Далі дослідники внутрішньовенно ввели обидва препарати свиням, у яких попередньо викликали ішемію серця. Вона призводить до того, що частина серцево-м'язової тканини замінюється сполучною тканиною (рубцями), яка не здатна виконувати функції м'яза, внаслідок чого функціональність серця знижується, як це відбувається у людей після інфаркту міокарда.
Популярні антибіотики відновлюють серце
Терапія проводилася протягом п'яти тижнів, після чого було виміряно кількість рубцевої тканини в серці обох груп свиней, а також його здатність перекачувати кров.
З'ясувалося, що у серцях тварин, які отримували антибіотики, було вдвічі менше рубцевої тканини, порівняно з серцями свиней, які не отримували такого лікування. Крім того, у першої групи серце краще перекачувало кров.
Аналіз показав, що в порівнянні з серцями свиней, які не отримували лікування, рівень біологічного маркера клітинного поділу у тварин, які отримували антибіотики, збільшився приблизно у 25 разів.
Таким чином, автори дослідження дійшли до висновку, що терапія комбінацією паромоміцину і неоміцину може сприяти відновленню клітин серця. Однак вони ставляться до одержаних результатів з обережністю – дані можуть вказувати не на регенерацію клітин, а на ефективний захист серця. Для отримання більш точних даних необхідно провести відеоаналіз поділу клітин.