Виявили фактор, що значно збільшує ризик розвитку старечого недоумства
Вчені з Медичного коледжу Університету штату Флорида (США) виявили, що розвиток старечого недоумства (деменції) значно збільшується у самотніх людей.
Результати дослідження опубліковані у Journals of Gerontology.
Читайте також: Що впливає на розвиток депресії у майбутньому
Вчені вивчили дані понад 12 тисяч людей віком від 50 років. Учасники пройшли серію тестів і телефонних інтерв’ю для аналізу когнітивних здібностей. Добровольці також розповіли, чому вважають себе самотніми та соціально ізольованими.
Це синдром стійкого порушення когнітивних функцій у результаті органічного ураження мозку. Частота деменції зростає з віком. В Україні на деменцію страждають 63 тисячі людей, щороку занедужують понад 4,5 тисячі осіб.
Експеримент показав, що самотні люди схильні до виникнення недоумства в середньому на 40% більше, ніж не самотні люди. У більше тисячі осіб під час дослідження виникла деменція.
Самотні люди схильні до виникнення недоумства
За словами фахівців, у людей, які впродовж довгого часу вважають себе самотніми, деменція часто розвивається в результаті цукрового діабету, гіпертонії і депресії. У більшості випадків такі люди є курцями.
Дослідники зазначають, що ризик розвитку недоумства у самотніх людей не зменшиться навіть тоді, коли позбутися депресії, вилікувати цукровий діабет, гіпертонію та кинути курити.
• часткова або короткочасна втрата пам'яті;
• труднощі в розумових процесах;
• ускладнення у спілкуванні з близькими людьми й знайомими;
• зміна поведінки;
• втрата інтересу до речей, які раніше мали значення.
Висновок вчених: самотність збільшує ризик розвитку старечого недоумства на 40%.
Самотність збільшує ризик розвитку старечого недоумства на 40%
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.