Батьки не вакцинували: у Львові хлопчика захворів на правець, його стан важкий
Джерело:
ЦГЗУ Львові рятують дитину із симптомами правця. Хлопчик потрапив у лікарню у важкому стані.
Про це повідомили в Центрі громадського здоров'я України. Там також нагадали, чому правець небезпечний і як захистити дітей від хвороби.
Дивіться також Хворітимуть і надалі: за серпень у 41 українця діагностували лихоманку Західного Нілу
Як інфікувався хлопчик
10-річний хлопчик пошкодив гострим предметом палець лівої руки. Сталось це 20 серпня, а через 2 тижні в нього з'явились симптоми хвороби: болі та судоми в м'язах ніг, порушення мовлення та ковтання, тризм (спазм жувальних м'язів).
Дитина була невакцинована
Розвитку правця можна було б уникнути, якби батьки свого часу не відмовились від профілактичного щеплення. Наразі дитина отримує усе необхідне лікування.
Ризик смерті сягає 80%
У ЦГЗ нагадали на важливості вакцинації дітей проти таких небезпечних інфекційних хвороб, як правець, щоб запобігти важким або непоправним наслідкам.
Ризики смерті від правця без вакцинації, навіть з отриманням медичної допомоги, можуть сягати 80%. Більшість тих, хто одужав, залишаються інвалідизованими навіть після отримання лікування з використанням найсучасніших методів,
– наголосили медики.
Як можна захворіти на правець
Виникнути хвороба може унаслідок травмуваня із пошкодженням шкірних покривів і слизових, забруднених спорами збудника. Тому, якщо ви поранились іржавим або брудним предметом і в рану потрапив бруд, лікарі наполегливо радять, звертатись по кваліфіковану допомогу.
Важливо. Найефективнішим методом запобігання правцю є активна імунізація препаратами, що містять правцевий анатоксин. Щоб вакцинуватись безоплатно, зверніться до сімейного лікаря.
До слова, за 7 місяців 2024 року в Україні зареєстровано 8 випадків правця, з яких половина – серед дітей. Один випадок – летальний.