Укр Рус
10 листопада, 14:00
2

Відмова від планових операцій: які наслідки будуть для онкохворих

Ризик смерті від багатьох видів раку істотно збільшується з кожним місяцем відстрочки лікування. Йдеться про різні види лікування раку: хірургічне, хіміо- та радіотерапію.

Перенесення лікування в Україні та світі

Під час пандемії COVID-19 питання відстрочки лікування онкохворих стало особливо гостро, пише BMJ. Автори дослідження повідомляють, що в багатьох країнах затримують виконання операцій та інших видів лікування. Частково це пов'язано з тим, що системи охорони здоров'я мобілізують усі ресурси на боротьбу з коронавірусом.

Також на тему: Перша успішна вакцина проти коронавірусу: як діє, у чому революційність та який мінус має

9 листопада у МОЗ заявили, що Україна переходить на другий етап реагування на поширення коронавірусу. Відтак, клініки припиняють проведення планових операцій.

Станом на 10 листопада в Україні захворіли на COVID-19 – 479 197 людей , з них одужали – 214 657 хворих, але 8 756, на жаль, померли від ускладнень чи супутніх захворювань.

Які наслідки може мати відмова від планових операцій

Вчені з Канади й Великобританії розглянули види раку, які складають 44% онкологічних захворювань у світі: злоякісні пухлини сечового міхура, молочної залози, товстої кишки, легенів, шийки матки, голови та шиї.

Згідно з отриманими даними, затримка лікування на кожні чотири тижні призводить до збільшення ризику смерті на 6-8%. Запізнення з іншими видами лікування може мати більш серйозні наслідки. У пацієнтів, які не отримували своєчасно променеву терапію і "хімію", ризик смерті за чотири тижні збільшувався на 9-13%.

Ризик смерті зростає прогресивно, виявили вчені. Наприклад, при затримці хірургічного лікування раку молочних залоз на вісім тижнів він додатково збільшується на 17%, на 12 тижнів – на 26%. Згідно з їхніми розрахунками, в США відстрочка такого лікування на 12 тижнів могла б привести до додаткових 6100 смертям на рік.

Вчені вказують, що чим більше охорону здоров'я буде фокусуватися на своєчасному наданні онкологічної допомоги, тим краще будуть виживати пацієнти.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.