Вчені заявили про згубний вплив депресії на мозок людини

25 вересня 2018, 18:36
Читать новость на русском

Вчені з Інституту нейробіології і когнітивних наук суспільства Макса Планка в Лейпцигу (Німеччина) з'ясували, що тривала депресія не тільки впливає на когнітивні здібності головного мозку, але і змінює його структуру.

Про це йдеться на сайті інституту.

Читайте також: Назвали спосіб, який допоможе позбутися від депресії

У дослідженні взяли участь 84 людини, схильних до частих депресій.


Вчені заявили про зубний вплив депресії на мозок людини

Виявилося, що у багатьох з них ліва частина гіпоталамуса була збільшена на 5%, ніж у здорових людей. А здатність вирішувати звичайні побутові завдання помітно погіршилася, порушуючи при цьому емоційний фон.

Науковці зазначили, що в осіб з депресією розмір гіпоталамусу напряму залежить від важкості стану.

Дослідники відзначають, що під час стресу і депресії мозок замість роботи на повну потужність працює "на знос".


Депресія деформує головний мозок

У разі тривалого перебування в такому стані людина не може виконувати навіть прості завдання. Вчені рекомендують не тільки медикаментозно лікувати депресію, але також звертатися за допомогою до досвідчених лікарів-психіатрів.

Що таке гіпоталамус? Це частина середнього (проміжного) мозку, друга частина цього відділу – таламус. Таламус передає в кору мозку всі імпульси від численних рецепторів. Гіпоталамус же здійснює зворотний зв'язок, він регулює майже всі функції організму людини.

Що таке депресія? Це психологічний стан, яким описують пригнічений настрій, симптоми та синдроми афективних розладів. Перебіг депресії пов'язаний з низьким рівнем серотоніну в мозку людини. Депресію лікують медикаментозними та психологічними методами.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.