Вчені розповіли, яку небезпеку приховують зубні щітки
Різні небезпечні речовини, які є в зубній пасті, можуть накопичуватися на зубній щітці і потрапляти в організм, навіть якщо ви уже відмовилися від подібної пасти.
Про це йдеться у статті біологів, опублікованій в журналі Environmental Science & Technology.
Читайте також: 8 речей, які ми недостатньо очищаємо
Як пояснює автор дослідження Баошань Сін з університету Массачусетса в Амхерсті (США), всередині щетини і полімерних матеріалів можуть накопичуватися і інші речовини, про які власник щітки навіть не підозрює.
Як виявили науковці, щетина та ручки фактично всіх зубних щіток містять в собі безліч пор, в яких постійно накопичуються різні речовини, що містяться в зубній пасті, зокрема, молекули антибактеріальної речовини триклозану.
Якщо людина переходить з "лікувальної" пасти на звичайну, то триклозан починає поступово "зсуватися" з щетини і потрапляє в ротову порожнину у великих кількостях. В середньому, в організм потрапляє приблизно в 10 разів більше цього антибіотика, ніж міститься в одній смужці триклозанової пасти.
Читайте також: Як часто потрібно прибирати вдома: пізнавальна інфографіка
Вчені підкреслюють, зо сам триклозан, навряд чи нашкодить здоров'ю людей, проте разом з ним, в щетині накопичуються і небезпечніші речовини, такі як іонол, один з компонентів відбілюючих паст.
Додамо, що в США та Європі вже заборонили використовувати триклозан, як добавки для мила, косметики і різних гігієнічних засобів. Винятком залишилися зубні пасти, адже триклозан помітно знижує ймовірність розвитку запалень ясен.