В якому віці люди більше схильні до поширення неправдивої інформації: результати дослідження

11 січня 2019, 14:32
Читать новость на русском

Дослідники з університетів Нью-Йорка та Прінстона дійшли до висновку, що люди віком від 65 років більше схильні поширювати фейкові новині в інтернеті.

Про це повідомляє The Verge.

Читайте також: Науковці назвали несподівану причину передчасної смерті

Дослідження розпочали ще на початку 2016 року. У ньому взяли участь як ті, хто мали акаунт у Facebook, так і ті, хто там не зареєстрований. Загалом досліджували уподобання 3,5 тисяч людей у США.

Учасникам дослідження дали покористуватися Facebook. Експеремент показав, що люди старше 65 років удвічі більше поширюють фейкових новин, ніж вікова група від 45 до 65. Крім того, вони в 7 разів більше поширюють неправдиву інформацію, аніж наймолодша група від 18 до 29 років.


Науковці не можуть пояснити це явище

Учені не можуть пояснити це явище. Однак припускають дві можливі теорії: перша – люди похилого віку менш обізнані в користуванні інтернетом, і не можуть відрізнити фейк від правди; друга – під час старіння люди втрачають увагу, концентрацію та пам’ять, що робить їх більш вразливими до фейкової інформації.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.