Як Україна готується до можливого теракту на ЗАЕС: пояснення МОЗ

27 липня 2023, 14:02
Читать новость на русском

Україна готується до можливих наслідків катастрофи у разі теракту Росії на Запорізькій атомній електростанції. Міністерство охорони здоров'я прийняло низку рішень для зменшення наслідків аварії.

Підготовка до теракту на ЗАЕС

Про це повідомив головний державний санітарний лікар, заступник голови Мінохорони здоров'я Ігор Кузін в ефірі телемарафону, передає 24 Канал. За його словами, поповнюються та оновлюються запаси калію йодиду та триває робота над протоколом лікування гострої променевої хвороби, якщо росіяни все ж підірвуть станцію.

Також на тему Росіяни знову брешуть: працівниця ОБСЄ розповіла про чорну трансплантологію в Україні

 

Ігор Кузін

“Стосовно загальних рекомендацій, які є, то ми впродовж минулого, поточного року і зараз фокусуємося на заміні певних партій калію йодиду. Тому що ми розуміємо, що перші партії заїхали ще минулого року з обмеженим терміном придатності”.

Він додав, що у більшості областей провели ситуаційні навчання для тестування системи надання швидкої медичної допомоги, медицини катастроф і радіаційного моніторингу.

Україна також отримала велику кількість міжнародних протоколів від партнерів, що дозволяють застосовувати сучасні методи лікування гострої променевої хвороби.

"В Україні наявний національний протокол з 2006 року, проте наразі утворена робоча група, яка оновлює його для лікування гострої променевої хвороби", – повідомив Кузін.

Останні новини щодо ситуації на ЗАЕС

  • Росія підвищує ставки, з метою запуску 4 енергоблока Запорізької АЕС, що спричиняє збільшення загрози техногенної катастрофи, на що звертає увагу українська розвідка.
  • В червні, український Енергоатом наказав зупинити роботу 5-го енергоблока ЗАЕС, проте Росія ігнорує цю постанову, і МАГАТЕ не реагує на ситуацію.
  • Експерти, зокрема Ольга Кошарна, розповідають про можливі наслідки такої ситуації, зазначаючи, що для аварійної ситуації не обов'язково підривати реактор, адже достатньо знищити замінований ставок-охолоджувач.
  • У разі спрацювання "гарячого зупину" одного з енергоблоків, працівники ЗАЕС мають лише 24 години, щоб уникнути аварії з ядерними викидами. Якщо ж усі реактори АЕС перейдуть у режим "холодного зупину", у працівників буде близько тижня на реакцію на ситуацію.
  • Окупанти на ЗАЕС застосовують репресії, намагаючись змусити українських працівників виконувати їхні злочинні вказівки. Також, для забезпечення ефективнішого керування станцією, Росія завезла своїх власних працівників.