У винограді виявили панацею від найсмертоноснішої форми раку

5 жовтня 2018, 07:17
Читать новость на русском

Результати останнього дослідження вчених зі Швейцарії свідчать, що у шкірці винограду міститься речовина, яка є природним антибіотиком з унікальними властивостями. Як з’ясували науковці, цей компонент може запобігати розвитку раку легенів – найсмертоноснішого сьогодні онкологічного захворювання.

Фахівці з Женевського університету, розповідаючи про своє дослідження, зазначили, що зазвичай найбільш ефективним засобом профілактики раку легенів називають відмову від куріння, але окрім цього ще є один засіб, пише ресурс "МедикФорум".

Читайте також: Нобелівська премія з медицини: у чому цінність дослідження Еллісона та Хонджо щодо терапії раку

"Крім скорочення споживання тютюну та інших продуктів, які містяться у звичайній сигареті, може виявитися ефективним ресвератрол – природний антибіотик, який отримують зі шкірки винограду. Якщо ввести його назально, він може допомогти у терапії раку легенів", – підкреслюють вони.

За словами учених, цей ефект було помічено під час дослідів на мишах, яких було поміщено у середовище, що провокує розвиток раку легенів.

"У 45% мишей, які отримували ресвератрол назально, розвинулося менше пухлин, до того ж вони мали менший розмір порівняно з тваринами, що не отримували цей антибіотик", – додають спеціалісти.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, рак легенів – найбільш небезпечна форма цього захворювання, на яку припадає найбільша кількість смертей (на другому місці стоїть рак печінки).

Відтак, дослідники мають намір визначити алгоритм, що дозволяє обчислювати пацієнтів, для яких було б ефективним профілактичне лікування ресвератролом.

До слова, у попередніх дослідженнях з цим антибіотиком жодного разу не згадувалося, що він є ефективним захисником від раку легенів, натомість підтвердилися його корисні дії проти пухлин шлунково-кишкового тракту.

Успіх цього ж експерименту щодо ресвератролу фахівці пов'язують саме із запропонованим ними способом транспортування речовини до організму – введення через носову порожнину забезпечило йому доступ до легенів одразу, а у більш ранніх дослідженнях ревсвератрол вживався орально.

До слова, вчені Кардіффського університету з'ясували, що аспірин (ацетилсаліцилова кислота) може допомогти у лікуванні деяких видів раку.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.