У НСЗУ пояснили, чому виникають проблеми у фінансуванні лікарень
Приблизно 1000 лікарень отримали більше фінансування з центрального бюджету, але 600 лікарень отримали менше. Відбувається це через проблеми у впровадженні другого етапу медичної реформи, який стартував з 1 квітня.
Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна розповіла виконувачка обов'язків голови Національної служби здоров'я України Оксана Мовчан.
До теми Чотири маски на тиждень і "самі винні" від влади: що відомо про скандал у Калинівській лікарні
Із центрального бюджету за контрактами з НСЗУ близько тисячі медустанов отримали більше грошей. Деякі з них на 70%, деякі на 5%, хтось на 50%,
– повідомила Мовчан.
Водночас, за її ж словами, приблизно 600 медустанов отримали менше грошей з центрального бюджету.
Чому медичні установи отримують фінансування не однаково
У медичної установи є два джерела фінансування – центральний бюджет і місцевий.
Гроші з центрального бюджету надсилає НСЗУ. Раніше – за субвенцією, тепер же, зі стартом другого етапу медреформи, мовиться про ПМГ (програма медичних гарантій).
"У 2020 році грошей з центрального бюджету на ПМГ виділено більше", – запевняє Мовчан. А проблеми у фінансування лікарень виникають через відсутність координації між відомствами, які за це фінансування відповідають.
З явних прогалин в імплементації медреформи, на які варто звернути першочергову увагу, – це відсутність координації між різними відомствами, які беруть участь в житті лікарень – адмініструють їхню діяльність або фінансують,
– пояснила керівниця НСЗУ.
На жаль, вона не уточнила, про які саме відомства мовиться.
Ще про лікарні Відра замість туалету: в яких умовах живуть пацієнти з коронавірусом у Почаєві
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.