У мозку виявили центри забування
Науковці спостерігали за процесами в мозку, коли людина намагається щось забути. Вони помітили цікаву деталь.
Про це заявили нейробіологи з Німеччини, Швейцарії, Нідерландів та Британії, йдеться у журналі Current Biology.
В експерименті взяли участь пацієнти з епілепсією, яким раніше вживили у мозок електроди щоб вирішити, чи потрібно проводити їм операцію.
Читайте також: Чому тіло здригається перед сном
Добровольцям називали низку слів, деякі з них просили запам'ятати, а інші – забути. Електроди записували активність мозку під час експерименту. З'ясувалось, учасники дійсно гірше запам'ятовували слова, які потрібно було забути.
Виявилося, за процес забування відповідають префронтальна кора і відділ головного мозку гіпокамп, важливий для запам'ятовування, мотивацій, емоцій та сексуальної поведінки.
Саме ці дві зони були найбільш активні, коли учасники намагалися забути слова. Раніше вважалось, що гіпокамп відповідає лише за запам'ятовування.
Та з'ясувалось, що префронтальна кора може змусити гіпокамп стерти інформацію з пам'яті. Зі слів вчених, таке відкриття допоможе у розробці нових препаратів для лікування посттравматичного стресового розладу.
Що таке епілепсія? Це група довготривалих неврологічних розладів, що характеризуються виникненням судомних нападів – від швидкоплинних і майже непомітних до появи тривалих судом. Для епілепсії характерне раптове виникнення нападів із рецидивами впродовж життя.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.