Топ-6 причин чому варто побувати в Малайзії

5 серпня 2016, 20:01
Читать новость на русском

Турист, який з терпінням ставиться до довгих перельотів, знайде в цій країні неймовірні краєвиди, чисті пляжі, відмінний дайвінг, смачну кухню, чарівність гучних ринків… Продовжувати можна дуже довго. А ще приємніше усе це бачити та відчувати. Чому? Про це далі.

Незважаючи на красу та унікальність Малайзії, серед українців ця країна в Південно-Східній Азії не надто популярна для подорожей. Більшість мандрівників чомусь вибирають Малайзію лише для транзиту або оформлення візи в сусідній Таїланд, розповідає журналістам сайту "24" мандрівниця, блогер і автор проекту "Сам собі Колумб" Ірина Журавель, яка подорожує по Малайзії уже три місяці.

Мультикультурна країна

Малайзія – досить велика країна. Тут налічується 13 штатів і 3 федеральні території. Крім цього, географічно Малайзія ділиться на Західну Малайзію (Малайський півострів) і Східну Малайзію (Борнео або північний Калімантан).


Острів Борнео. По-справжньому дика природа й можливість відчути себе першовідкривачем

Більша частина штатів розташована в Західній Малайзії, також там знаходиться дві федеральні території: Путраджая й Куала-Лумпур. На Борнео розташувалося два штати й одна федеральна територія – Лабуан.

У цій країні тісно переплелися китайська, малайська та індійська культури. А колонізація португальцями, датчанами і британцями додала в цей мікс і свою лепту. Відтак, таке з'єднання культур, кухонь і традицій робить Малайзію ще більш яскравою, цікавою та різноманітною.

Розкіш і простота

Як відзначає мандрівниця, у Малайзії можна знайти все, що душі завгодно: тут є розвинені великі мегаполіси з величезними хмарочосами, машинами класу люкс, дорогими клубами і бутиками. При цьому залишилися екзотичні села з племенами, де люди живуть, не змінюючи традицій вже сотні років. Водночас є справжні джунглі й парки дикої природи, острови з райськими пейзажами й міста з колоніальною історією.


Мечеть Селат Мелакка, Малайзія. Під час припливів вода підіймається до фундаменту будівлі і складається враження, що мечеть стоїть прямо на воді

Тому, подорожуючи Малайзією, занурюєшся відразу в декілька культур. Тут можна знайти і "пишні" мечеті, і різнокольорові індійські храми, і католицькі церкви, та навіть китайські храми.

Топ-6 причин побувати в Малайзії:

1. Поєднання різноманітної природи: тут є джунглі, є гори, є пляжі та великі міста.

2. Кухня на будь-який смак: китайська, малайська, індійська, європейська, тайська.

3. Етнічні племена та села: на Борнео збереглися племена, які все ще живуть за своїми традиціями.

4. Райські острови та пейзажі: в Малайзії знаходяться одні з найкращих місць на планеті для дайвінгу та сноркелінга (плавання під водою з маскою та дихальною трубкою). Це острови Спідня, Мабул, Пом-Пом, Сапі.

5. Легкість подорожі: по цій країні легко подорожувати. Більшість людей говорить англійською, добре розвинений громадський транспорт, багато безкоштовних музеїв, не потрібна віза для відвідин, лише штамп після прибуття на 30 днів, хороша інфраструктура та немає антисанітарії.

6. Привітні люди: люди в Малайзії одні з найприємніших і найчуйніших. Тут посміхаються на вулицях, вітаються і намагаються всіляко допомогти. Від такої щирості подорож по країні стає ще приємнішою і легшою.


Борнео. Малазійська родина, яка тримає гестхауз

Що відвідати в Малайзії:

• Куала-Лумпур – величезний мегаполіс і головний центр країни. Тут знаходяться відомі вежі-близнюки Петронас, безліч торгових центрів і бутиків, ботанічний сад, парк птахів, індійський квартал і чайнатаун. Тут можна гуляти по широких проспектах, маленькими гучними вулицями, що переходять в торгові центри. Крім цього, плавати в басейнах з видом на Петронас.


Куала-Лумпур – столиця Малайзії й місто хмарочосів

• Малакка – історична столиця країни, місто з давньою історією, занесене в список світової спадщини ЮНЕСКО. Сюди припливали португальці на чолі з Альбукерке, захоплювали території данці і висаджувалися британці. У цьому місті проживають нащадки народності "баба-неня" (нащадки китайських мігрантів кінця XV-XVI століть). Тут можна знайти стародавні фортеці, колоритні вулички, незвичайні мурали, португальське поселення й затишну атмосферу.

• Острів Пенанг і Джорджтаун – місто, занесене в ЮНЕСКО, зі своєю неповторною атмосферою і відомими муралами. На Пенанзі можна знайти китайські храми, національний парк з пляжем мавп і пляжем черепах та найкращі кафе країни.

• Борнео – північна частина острова Калімантан. Тут можна побачити зовсім іншу Малайзію: тропічні джунглі, реабілітаційні центри орангутангів, автентичні племена, заповідник мавп-носачів, гору Кінабалу, райські острови та неймовірне підводне життя. На Борнео обов'язково варто відвідати місто Кучінг, Мірі, заповідник Мулу, місто Кота-Кінабалу і однойменний національний парк, національний парк Абдул Рахман, місто Сандакан, заповідник Лабук бей і Сепілок.


Реабілітаційний центр орангутангів Сепілок на Борнео. Центр надає медичну допомогу дитинчатам-сиротам і конфіскованим орангутангам, а також ведмедям, гібонові, носорогогам, випадково пораненому слону тощо

• Камерон Хайлендс – високогірний курорт, куди місцеві жителі й туристи приїжджають, щоб відпочити від спеки та помилуватися пейзажами гір і чайних плантацій. Тут можна насолодитися природою, тишею і свіжим повітрям, відвідати полуничні ферми, плантації і сходити в трекінг (подорож пішки).

• Острів Лангкаві. На цьому острові вас чекають білосніжний пісок, мангрові зарості (дерева, що ростуть в морі), водоспади, печери з тисячею кажанів, невеликі села, прекрасні орли над головою і ціни дьюті-фрі, адже весь острів в зоні вільної торгівлі.


Острів Лангкаві. Небесний міст над тропічними джунглями

• Перхентіанскі острови – група островів на східному узбережжі, де відчувається справжня райська казка: пустельні пляжі, граціозні пальми, бірюзова вода, екзотичні риби й мінімум туристів.

І це далеко не всі напрямки в Малайзії, які будуть цікаві мандрівникам.

Ціни в Малайзії:

Відпочинок в Малайзії може бути трохи дорожче, ніж в сусідньому Таїланді за рахунок оренди житла й вхідних квитків в національні парки. Харчування ж, сувеніри та транспорт, часом, бувають дешевше. Національна валюта – малайзійський рингіт. Ціни не надто кусаються. Наприклад:

• Порція рису з куркою, подається з супом – 4-5 рингіт (1-1,2 долара).

• Проїзд в громадському транспорті – 1,5-2 рингіта (0,3-0,5 долара).

• Холодний чай з лимоном – 1-2 рингіта (0,2-0,5 долара).

• Проїзд між містами – 25-40 рингіт (6 -10 доларів).

• Вхід в національний парк Абдул Рахман – 10 рингіт (2,4 долара).

• Вхідний квиток в реабілітаційний центр орангутангів в Сепілок – 30 рингіт (7,5 долара).

• Середній чек на двох в кафе – 17-23 рингіта (4-5,5 доларів).

Як дістатися до Малайзії:

На жаль, прямих рейсів з України до Малайзії немає. Зате є рейси з пересадками в Стамбулі чи в Дубаї.

Сьогодні, до речі, діє акція на перельоти з України в міста Малайзії від 600 доларів туди-назад, в тому числі й на новорічні свята. Щоб знайти квитки, можна користуватися, як ми уже писали раніше, Skyscanner, Aviasales.

Спрощення безвізового режиму для українців

Гарна новина. Україна і Малайзія домовилися про спрощене отримання віз. Про це заявив прем'єр-міністр Малайзії Наджіб Разак. Таку заяву прем’єр зробив під час спільної прес-конференції з президентом Петром Порошенком. Водночас, Порошенко запросив прем'єра Малайзії відвідати з візитом Україну.

Читайте також: Як недорого і самостійно поїхати в екзотичну країну: практичні поради