Топ-5 ідей для осіннього відпочинку в Україні

9 вересня 2016, 20:30
Читать новость на русском

Пора літніх відпусток минула. Але немає такого закону, що відпочивати можна тільки влітку. Журналісти сайту "24" дослідили можливості для релаксу і спасіння від робочої суєти восени.

1. Карпати

Неймовірні гірські краєвиди українських Карпат ваблять мандрівників і відпочивальників будь-якої пори року. Восени тут особлива атмосфера і додаткові "бонуси".

Українські Карпати, якщо хто призабув або не знав, – це 280 кілометрів у довжину і 110 – у ширину. Тож є де розгулятись.

Серед найбільш вподобаних туристами місць – найвищі вершини: Говерла, Бребенескул, Піп Іван Чорногорський, Петрос, Гутин Томнатик, Ребра. Туди можна здійснити піші або велосипедні походи, стати табором у мальовничих місцях, насолодитися тишею і спокоєм. А також – збирати гриби, ягоди. У жовтні можна вдало"пополювати" на гриби на Буковині – у Верховині, Вижниці чи Путилі.

Також можна організувати відвідини цікавих туристичних місць (наприклад – географічний центр Європи, водоспади "Труфянець" і "Пробій" тощо), купання в солоних озерах в Солотвино, відвідини музею-колиби гуцульського побуту, мінеральних джерел. Також помандрувати до Яблунецького перевалу, до Яремче, Ворохти, Буковелю.

Вартість мандрівки: туристичні оператори пропонують тури в Карпати вартістю від 1350 гривень за 5 днів.

2. Гарячі джерела

Але українські Карпати прекрасні не тільки горами – вони також багаті на термальні курорти.

Термальні води – це природні підземні води, що мають температуру, вищу за 20° С. В Україні вони є на Закарпатті, зокрема – у Хустському, Берегівському, Іршавському, Мукачевському районах. Кожне з джерел має особливий хімічний склад та, відповідно, застосовується для лікування окремих захворювань.

Фото: курорт у Солотвино

Перевага термальних курортів у тому, що працюють вони цілий рік. Детально про курорти з гарячими джерелами сайт "24" вже писав, можна переглянути інформацію тут.

3. Море

Море восени – відпочинок для неслабих духом. Втім, Азовське море – мілководне, а тому лишається теплим ще якийсь час після літа, бо достатньо прогрівається і осіннім сонечком.

"Найтеплішими" осінньо-морськими місцями вважають Арабатську стрілку, Кирилівку. Там — традиційний набір "морських" розваг. Крім того, в "оксамитовий" сезон на морі вас чекатиме надзвичайно чисте морське повітря, непекуче сонце і тепла оздоровлююча морська вода. А до всього – ще й достаток овочів та фруктів.

Вартість поїздки на море у вересні-жовтні може бути різною – на будь-який гаманець. Так житло у приватному секторі без особливих "зручностей" обійдеться у від 50 гривень за добу з людини. Готельні номери – від 100-200.

4. Заповідники і парки

Якщо море і гори вами вже "випробувані", маємо ще одну ідею: відвідайте заповідник або національний парк. В Україні тільки національних парків 43 одиниці.

Серед найулюбленіших серед туристів називають Національний дендрологічний парк "Софіївка", що в Умані, дендрологічний парк "Олександрія" у Білій Церкві, урочище Нескучне та Гетьманський національний парк у Тростянці. У них ви знайдете заповідні хащі та унікальну флору, тишу, скокій, а також гриби і ягоди.

Фото: дендропарк "Софіївка"

Ще одне неймовірне місце української природи – біосферний заповідник Асканія-Нова. Тут є зоопарк, ботанічний парк, а до всього – можна помилуватися дикими тваринами в умовах їх природніх місць проживання. Там живуть зебри, антилопи, бізони та буйволи, олені і дикі коні, і понад 40 видів птахів. А ще у Асканії-Новій є памятки історії як то древні кургани та скіфські кам'яні баби.

Фото: Асканія-Нова

Вартість входу у національні парки – від 25 гривень для дорослих та 15 для дітей. Екскурсія обійдеться у 50-150 гривень. Винайняти житло у Асканії-Новій, Тростянці чи Умані вартуватиме від 120-150 гривень (за квартиру за добу).

5. Мінеральні курорти

Для любителів "лінивого" відпочинку в Україні є мінеральні курорти. Працюють вони також цілий рік. Тому восени можна запросто і без проблем забронювати собі місце в будь-якому куточку. На мінеральному курорті можна не тільки відпочити, але й оздоровитися і підлікуватися.

Серед популярних – Трускавець, Моршин. Менш відомий, проте активно розвивається – курорт Східниця у Львівській області, що славиться своїм унікальним родовищем мінеральних вод: там сьогодні налічується 38 джерел і 17 свердловин з різним хімічним складом мінеральної води. Для відвідувачів доступні води з 10 джерел і трьох свердловин.

Готелі, пансіонати та санаторії з мінеральними курортами – на різний смак. Вартість проживання – від 90 гривень на добу у приватній садибі, та від 150-160 у готелі-санаторії. Якщо бажаєте замовити курс лікування – це вартуватиме від 750-900 гривень з людини.