Тип харчування, який корисніший навіть за середземноморську дієту

16 жовтня 2021, 14:24
Читать новость на русском

Джерело:

EurekAlert

Вчені провели тривалий експеримент, який довів користь зеленої середземноморської дієти. Переваги цього типу харчування були вищими порівняно зі звичайним здоровим харчуванням і загальною середземноморською дієтою.

Зелена середземноморська дієта

Зелена середземноморська дієта вдвічі краще регулює апетит і контролює почуття голоду, що веде до зниження рівня найбільш небезпечного вісцерального жиру, а також покращує чутливість до інсуліну, знижуючи ризики розвитку діабету.

Увага Унікальний випадок: британка зменшила пухлину на 76% за допомогою масла канабісу 

Деталі дослідження 

Вчені з Ізраїлю і США вирішили порівняти ефект трьох корисних режимів харчування для людей з ожирінням і підвищеним рівнем холестерину. Тож, майже 300 учасників розділили на три групи:

  • у першій групі –  люди слідували загальним принципам здорового харчування,
  • у другій – дотримувалися середземноморської дієти,
  • в третій – харчувались за принципом зеленої середземноморської дієти.
Остання відрізняється від класичної додаванням в раціон листових овочів і зеленого чаю.

Результати експерименту

Спочатку вчені виявили, що зелена дієта краще за інших підвищувала рівень ґреліну натщесерце – приблизно у два рази. Саме цей гормон регулює апетит і відповідає за появи почуття голоду.

Виявилося, що підвищення рівня ґреліну натщесерце знижує обсяг вісцерального жиру і покращує чутливість до інсуліну. Тобто, знижує ризики розвитку діабету та інших метаболічних захворювань.

Примітно, що результати у втраті ваги на обох середземноморських дієтах були рівними.

Також зелена дієта покращувала склад мікробіоти кишківника, знижувала кількість жиру в печінці і покращувала кардіометаболічні показники.

Крім важливих практичних результатів тепер вчені знають, що рівень ґреліну натщесерце – важливий індикатор кардіометаболічного здоров'я при схудненні.

Цей показник може стати простим інструментом для оцінки користі дієти крім фактичної втрати ваги і суб'єктивної оцінки самопочуття.