Тарифи на трансплантацію серця та легень збільшили втричі
Джерело:
фейсбук Віктора ЛяшкаУряд утричі підвищив тарифи, за якими Міністерство охорони здоров'я оплачує операції з трансплантації серця та легень.
Оновлення тарифів на трансплантації
За словами очільника МОЗ Віктора Ляшка, нові тарифи дозволять покрити всі необхідні витрати і надають можливість лікарням розвивати цей напрямок меддопомоги.
Цікаво Історії перших трансплантацій в Україні: унікальні кадри з операційних
МОЗ ініціював оновлення тарифів відповідно до практичного досвіду виконання таких операцій.
Зверніть увагу! Операції з трансплантації органів є безоплатними для пацієнта та повністю оплачуються за кошти державного бюджету.Тепер МОЗ сплачуватиме закладам, які виконують такі операції:
- 2 001 059 гривень – за кожну трансплантацію серця;
- 2 678 507 гривень – за кожну трансплантацію легень.
Також у проєкті бюджету на 2022 рік передбачено 789,5 мільйонів гривень на проведення трансплантацій в Україні, що на 288,5 мільйона більше, ніж цього року.
За словами Ляшка, у цьому році в Україні провели 22 трансплантації серця та першу в історії трансплантацію легень від посмертного донора.
Нагадаю, що за 2020 рік було проведено лише 9 трансплантацій серця, але це все одно більше, ніж за всі попередні роки незалежності України,
– зауважив Віктор Ляшко.
Міністр наголосив, що ці дані говорять про те, що трансплантація в Україні розпочала працювати як система, зауважив міністр.
Трансплантація серця в Україні: останні новини
- У вересні 2021 року в Україні провели першу операцію з трансплантації серця дитині. Пересадку зробили 13-річному хлопцю. Донором став 54-річний чоловік, який помер від інсульту
- Вже 28 вересня у Києві пересадили серце 12-річній дівчинці зі складною патологією. Орган до столиці доправили вертольотом з Вінниці.
- За словами кардіохірурга Дмитро Бешлей, між пересадкою цього органу дорослому та дитині все ж існує різниця. Дитині не можна пересадити 60-річне серце, адже воно має свій ресурс.