Війна ставить нові виклики, – у ЗСУ зробили заяву про зміни у сфері тактичної медицини
Джерело:
Генштаб ЗСУПонад 500 днів триває повномасштабне вторгнення. За цей час українське військо зазнало чималих змін. Настав час і для сфери тактичної медицини.
На цьому наголосили у ЗСУ. У Генштабі підкреслили, що війна Росії проти України ставить нові виклики. Не минулося і без сфери медичного забезпечення Сил оборони.
Читайте також Щоб уникнути ампутації: на Франківщині воїну нарощують 17 сантиметрів кістки на нозі
Медична допомога воїнам має удосконалюватися
У відомстві зазначають, що у ЗСУ прагнуть надавати українським воїнам найкращий рівень медичної допомоги. Так, вдалося багато що організувати й удосконалити наявну систему медичного забезпечення. Ясна річ, з урахуванням вимог воєнного часу.
Водночас слід розуміти, що залишаються проблемні питання. І вони, переконані у Генштабі, "потребують систематичних рішень". Відомо, що ЗСУ вже розробили низку кроків і організаційних змін. Їхня мета – розв'язати проблеми у сфері тактичної медицини.
На яких напрямках планують зміни
За даними Генштабу ЗСУ, зміни заплановані на таких напрямках:
- удосконалення системи внутрішнього контролю, системи забезпечення та закупівель;
- навчання бойових медиків;
- урегулювання нормативно-правової бази.
Слід розуміти, що все це необхідні заходи. Вони потрібні для того, щоб гарантувати ефективність та якість медичного обслуговування для них захисників.
Велика подяка громадськості за активну участь у дискусії та наданні рекомендацій. Така допомога і підтримка дуже цінні. Впевнені, що спільними зусиллями ми подолаємо усі виклики, що стоять перед нами,
– кажуть у Командуванні Медичних сил ЗСУ.
Зауважимо, що у Міністерстві оборони розповіли про успіхи наших військових під час наступу. Ними поділилася Ганна Маляр.
У нас є успіхи. І ми цього тижня непогано просувалися у всіх напрямках. Тут питання не в просуванні. Наші Збройні Сили сьогодні здійснюють речі, які можна назвати військовим дивом,
– заявила Маляр.
За словами заступниці міністра оборони, наші захисники наступають, коли в окупантів є перевага як в озброєнні, так і в живій силі. І це при тому, що норми військової науки кажуть, що діяти потрібно, коли ситуація зворотна.
Водночас вона наголосила, що оцінювати наступ потрібно не в кілометрах. "Український військовий феномен" полягає в тому, що наші захисники рухаються і на Сході, і на Півдні.