Чому чухається шкіра після душу та як цього позбавитись
Свербіж після душу – не рідкість. На щастя, переважно це явище пов'язане з досить буденними речами або легкими захворюваннями.
Якщо свербіж не припиняється впродовж години-двох після душу, або якщо він відчувається постійно, зверніться до лікаря, повідомляє Healthline.
Читайте також: Все про молочницю: симптоми, причини, профілактика та лікування
Адже є рідкісні випадки, коли свербіж може бути симптомом серйозного захворювання, наприклад, хвороби печінки або лімфоми Ходжкіна.
Сухість шкіри
Найбільш поширеною причиною появи сверблячки є сухість шкіри. Сухе повітря, мило та гаряча вода можуть виснажувати шкіру, роблячи її сухою. Особливо негативно позначитись на шкірі може прийом гарячого душу, особливо після фізичних вправ або занять спортом, а також ванні процедури у сухому кліматі. Ще до сухості шкіри призводить дефіцит вітамінів А, В і С та гіпотиреоз.
Алергія
Цілком ймовірне виникнення алергії на хімічні речовини, які містяться у гелі для душу, шампуні, милі тощо.
Аквагенна кропив'янка
Аквагенна кропив’янка – рідкісне захворювання, під час якої виникає свербіж після контакту з водою будь-якої температури. На жаль, ефективного лікування проти аквагенної кропив'янки досі немає, а все, що можуть лікарі – виписати антигістамінні препарати, які допомагають не завжди.
Захворювання шкіри
Шкіра може чухатись при хворобах, таких як екзема чи псоріаз. Особливо симптоматика проявляється після використання миючих засобів.
Вірусні або грибкові інфекції
Вірусні або грибкові інфекції шкіри з легкістю можуть викликати генералізований свербіж після душу.
Загалом шкірні інфекції та хвороби легко діагностуються і піддаються лікуванню.
Як позбавитись сверблячки після душу
- Висушуйте шкіру рушником. Розтирання шкіри рушником після душу може позбавити шкіру від вологи.
- Зволожуйте шкіру, поки вона ще волога. Застосування зволожуючого засобу, коли ваша шкіра ще мокра, допоможе втримати вологу в шкірному бар’єрі. Вибирайте гіпоалергенний зволожуючий засіб без ароматів. Якщо у вас шкіра схильна до вугрів, бажано, аби там не було ніяких додаткових олій, якщо вони не рекомендовані лікарем. Для додаткової переваги зберігайте зволожуючий крем у холодильнику перед його застосуванням. Креми та мазі, які містять молочну кислоту можуть використовуватися для заспокоєння та зволоження шкіри.
- Змініть косметичні засоби для душу. Якщо після душу у вас виникає періодичний свербіж без висипу, можливо, саме час перейти на мило. Шукайте мило з м'якими, гіпоалергенними компонентами. Зволожуюче мило буде позитивно впливати на зменшення симптомів сухості шкіри.
- Змініть розпорядок водних процедур. Якщо ви приймаєте довгий гарячий душ, то цілком можете обпікати шкіру. Приймайте теплий душ та не надто довго, тоді вона буде здоровішою та менше свербітиме.
- Спробуйте охолоджувальний засіб після душу. У місці свербіння можна використовувати ментол або каламінний лосьйон.
- Ефірні олії також можна використовувати. Чудово підходять масло солодкого мигдалю або жожоба, м'яти, ромашки, чайного дерева, герані та троянди.
- Пийте більше води. Зневоднення може призвести до сухості шкіри. Переконайтеся, що ви випиваєте добову норму води впродовж дня.
- Дієта, багата свіжими овочами, фруктами та цільними зернами допомагає запобігти сухості шкіри.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.