Прорив у лікуванні коронавірусу: знайшли нове антитіло, яке ефективне проти усіх штамів

12 серпня 2022, 10:47
Читать новость на русском

Джерело:

Science Imunology

Через мутацію SARS-CoV-2 терапевтичні антитіла, які працювали на початку пандемії, стали менш ефективними, а нові варіанти, особливо Омікрон, отримали здатність уникнути антитіл, які ми виробляємо у відповідь на вакцини.

Нове антитіло, розробили в Бостонській дитячій лікарні, воно може покращити нашу здатність захищатися від майбутніх варіантів. Під час тестів він нейтралізував усі відомі на цей час варіанти SARS-CoV-2, що викликають занепокоєння, включаючи всі варіанти Омікрону.

Також на тему: У ВООЗ розповіли, яка зараз ситуація з коронавірусом у світі

Пошук нових антитіл проти коронавірусу

Доктор Сай Луо у своїй лабораторії створили модифіковану версію гуманізованої моделі миші, яку лабораторія використовувала для пошуку нейтралізуючих антитіл до ВІЛ. Ці миші, по суті, мають вбудовану імунну систему людини, і модель імітує процес проб і помилок, який наша імунна система використовує для створення все більш ефективних антитіл.

Дослідники спочатку вставили два сегменти людського гена в мишей, змусивши їхні B-клітини до швидкого виробництва різноманітних антитіл. Потім вони ввели мишам спайковий білок SARS-CoV-2 з оригінального штаму вірусу Wuhan-Hu-1, на нього націлені наші антитіла та поточні вакцини. У відповідь на це модифіковані миші виробили дев'ять ліній або "сімей" антитіл.

Потім Луо перевірив ці антитіла на ефективність. Три із дев’яти ліній були потужними нейтралізаторами вихідного вірусу Wuhan-Hu-1. Зокрема, антитіло SP1-77 та інші представники його лінії показали дуже широку активність, нейтралізуючи альфа-, бета-, гамма-, дельта-штами та всі попередні та поточні штами Омікрону.

Новий підхід до нейтралізації вірусів

Структурні дослідження показали, що SP1-77 працює інакше, ніж інші антитіла. Багато з існуючих антитіл діють шляхом зв’язування з рецепторами спайкового білка в певних місцях, які перешкоджають SARS-CoV-2 з'єднатися з рецепторами ACE2 наших клітин.

Антитіло SP1-77 також зв’язується з RBD, але зовсім іншим способом, який не блокує з'єднання вірусу з рецепторами ACE2. Нове антитіло перешкоджає вірусу з'єднати свою мембрану з мембраною клітини-мішені. Ці особливості можуть стати основою для розробки нових вакцин проти SARS-CoV-2.