Укр Рус
25 листопада, 19:05
2

Степанов розповів, на якому етапі розробка вакцини

Степанов розповів, на якому етапі розробка вакцини Степанов розповів, на якому етапі розробка вакцини

Україна продовжує працювати на розробкою власної вакцини проти коронавірусу. Препарат вже протестували на тваринах, але потрібні ще клінічні випробування.

Наразі в Україні є лише 1 кандидат на вакцину, який протягом шести місяців проходив доклінічні випробування на тваринах. Розробкою займається компанія "Діапроф-Мед" разом і з співробітниками Інституту мікробіології. Про це в інтерв'ю журналісту проєкту Зе Інтерв'юер розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Читайте також Скільки людей може померти від коронавірусу в Україні, – невтішний прогноз

За словами Степанова, випробування української вакцини проводити на мишах та кроликах.

На введення антигену, що є українським кандидатом на вакцину, виробляються антитіла. Ми довели, що ці антитіла повністю ідентичні тим, які є в організмі людини, що перехворіла на коронавірус,
– зазначив Степанов.

Український препарат начебто повністю нейтралізує вірус в живих клітинах, а дослідження проводили в лабораторіях Туреччини і США.

Очільник МОЗ зауважив, що наступним етапом є клінічні випробування, для цього треба виготовити 100 тисяч дозвакцини.

Україна може отримати свою вакцину через рік після проходження всіх трьох стадій випробувань,
– заявив Степанов.

Що відомо про українську вакцину

  • Науковці розробляють нуклеокапсидний білок вірусу SARS-CoV-2 генно-інженерними методами. Тобто беруть білок коронавірусу і вставляють його в бактерію, яка потім його синтезує. Згодом цей білок науковці вводили тваринам і спостерігали за їхньою імунною відповіддю.
  • В Україні немає технічних можливостей для подальшої роботи над вакциною. За словами одного з розробників вакцини Михайла Фаворова, для подальших експериментів з живим вірусом вчені домовляються з Туреччиною, адже там є необхідні лабораторії 4-го класу біозахисту. В Україні таких лабораторій немає і вони аж ніяк не можуть з'явитися скоро.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.