Як і навіщо вибирати сонцезахисні окуляри

17 травня 2017, 18:01
Читать новость на русском

З приходом літа наш організм отримає вдосталь сонця. Ми часто забуваємо про такі чутливі очі і бережемо лише наше тіло від сонячних променів. Пропонуємо розібратися, на що звертати увагу при виборі сонцезахисних окулярів, щоб літній відпочинок був лише на користь.

Чому треба захищати очі від сонця

Нашим очам потрібне сонячне світло, проте у літній спекотний день чи під час відпочинку у південних країнах, подбайте про їх захист. Якщо тіло можна уберегти від сонця кремами чи спреями, то очі – тільки окулярами.

Зазвичай ми обираємо окуляри через моду, а про захист думаємо в останню чергу

Спектр сонячного випромінювання ділиться на ультрафіолетове, видиме та інфрачервоне.

Інфрачервоне не шкодить нашим очам, натомість надмірне ультрафіолетове та видиме випромінювання здатне нашкодити організму.

Зокрема, ультрафіолетові сонячні промені підвищують ризики пошкодження центральних відділів сітківки, що призводить до погіршення зору, а у деяких випадках може навіть призвести до серйозних захворювань.

Як вибрати сонцезахисні окуляри

На окулярах має бути маркування "UV-PROTECTION". Це підтвердження, що окуляри захищають очі і від UVA, і від UVB променів.

UVA позначає ультрафіолет типу А, а UVB – типу В (цей тип вважається найнебезпечнішими для людини, хоча більшість цих променів поглинає атмосфера). Відповідно, чим вищий на окулярах показник UVB – тим краще.

Ще одна наклейка на лінзах окулярів повідомляє відсотки пропуску світла. Фахівці рекомендують вибирати окуляри, на яких зазначено максимальну ступінь захисту (80-100%).

Зверніть увагу, маркування "100% UV-PROTECTION" на пластикових окулярах має викликати у вас підозру, адже повністю ультрафіолет нейтралізує тільки скло. Тому вам можуть пропонувати підробку.

Для пластикових окулярів вважається хорошим показник 80-90%.

Остерігайтесь підробок сонячних окулярів

Якісні сонячні окуляри обов'язково мають сертифікат, де описана вся необхідна інформація.

Стандарти якості відрізняються залежно від країни-виробника.

Однак основними вважаються три стандарти якості:

– європейський стандарт (EN 1 836: 2005);

– австралійський стандарт (AS / NZ 1067: 2003);

– американський стандарт (ANSI Z80,3-2001).

На жаль, перевірити захист можна тільки за допомогою спеціального обладнання. Варто зауважити, що темні лінзи не завжди фільтрують ультрафіолет краще, ніж світлі.

Якщо ви їдете відпочивати на море, обирайте сонцезахисні окуляри з широкою оправою, щоб краще захищати очі від променів. Окуляри мають щільно прилягаюти до вашого обличчя, тоді вони пропускають менше світла по краях. Однак стежте, щоб вії не торкалися лінз.

Сонцезахисні окуляри як і звичайні повинні ідеально підходити за розміром, зручно сидіти і не тиснути на перенісся чи за вухами.

Крім того, у складі окулярів не повинно бути небезпечних сполук, зокрема, бісфенолу або фталату.

Скло чи пластик?

Лінзи для сонцезахисних окулярів роблять зі скла, полікарбонату та пластику. Тут вибір за вами, адже кожен з цих варіантів має свої недоліки та переваги.

Скло, наприклад, найпрозоріший матеріал. Однак скляні окуляри досить важкі і можуть викликати дискомфорт. Також вони швидко запотівають та можуть розбитися.

Полікарбонатні лінзи значно міцніші за скло чи звичайний пластик. Тому їх радять обирати для дітей та спортсменів.

Проте полікарбонат легко подряпати і він не такий прозорий, як скло.