Смерть після вакцинації проти COVID-19 в Україні: що каже Степанов
Джерело:
УНІАНМіністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні внаслідок вакцинації не померла жодна людина. 2 летальні випадки, які були зафіксовані серед щеплених людей, не пов'язані з використанням препарату.
24 лютого в Україні розпочалася кампанія з вакцинації. Поки що українців вакцинують лише одним препаратом – AstraZeneca (Covishield). Під час пресконференції Степанов зауважив, що в жодному регіоні України не було зафіксовано смерті від вакцини.
До теми В Україну відправили партію вакцини Sinovac з Китаю
Смерті після вакцинації в Україні: що відомо
- Смерть військовослужбовиці
Ввечері 23 березня в смт. Чорноморське Одеської області померла військовослужбовиця, якій до 21 березня зробили щеплення проти коронавірусу. Протипоказань до введення вакцини, а саме алергії до будь-якого з компонентів препарату, в жінки не було. Того ж дня з того ж флакону вакцини було щепили ще 9 людей і в жодного з них не було несприятливих побічних наслідків. Висновки судово-медичної експертизи свідчать, що причиною смерті жінки стала гостра серцево-судинна недостатність.
- Смерть провізора
24 березня у Чернівцях помер провізор аптеки, вакцинувався проти коронавірусу 15 березня. За попередньою інформацією, чоловік помер від гострого мозкового інсульту. Також чоловік мав тяжкі хронічні серцево-судинні захворювання, зокрема діабет та інші супутні хвороби. Окрім того, у нього виявили коронавірус, яким він міг інфікуватися ще до щеплення.
Розслідування серйозних випадків несприятливих випадків після імунізації мають проводити групи з оперативного реагування, які створені у кожному адміністративному підрозділі з охорони здоров'я у регіонах.
Темпи вакцинації в Україні та побічні ефекти
Зауважимо, що від початку вакцинальної кампанії в Україні проти коронавірусу вакцинували 155 587 людей. З них 2 дози препарату отримала тільки 1 людина.
Станом на 25 березня в Україні зафіксували 587 випадків побічних реакцій після введення CОVID-вакцини. Всі вони були легкими, переважно це: головний біль, тимчасове підвищення температури тіла та втома.