Штучностворені клітини людського мозку навчили грати у Понг

23 грудня 2021, 18:17
Читать новость на русском

Джерело:

BioRxiv

Команда дослідників, пов'язаних з декількома установами в Австралії та Великій Британії, навчила невелику масу клітин людського мозку грати у відеогру Понг.

Понг – відеогра першого покоління. Перша версія складається з ракетки та м'яча. Гравець переміщає ракетку по траєкторії м'яча. І так, дослідники навчили грати в цю гру невелику масу зв'язаних клітин людського мозку.

Важливо Від голови до п'ят: як тривога руйнує наш організм

Маса, яку дослідники називають кіборгом, створили шляхом розміщення людських стовбурових клітин на вершині мікроелектричного масиву, де вони виросли у клітини мозку.

Яким чином клітини грають у гру

  • Електричні сигнали відправляються на масив, щоб повідомити клітини, де розміщений м'яч.
  • Наприклад, якщо електроди розташовані праворуч від кластерного вогню, клітини мозку знають, що м'яч перебуває ліворуч від них.
  • Відстань сигналу дає осередкам інформацію про частоту. Як і в справжній грі, ціль полягає в тому, щоб перемістити ракетку на траєкторію польоту м'яча.

Як відбувалося навчання

Кіборга вчили грати в цю гру так само, як і людей – з декількох спроб маса навчилася переміщувати ракетку таким чином, щоб це призвело до успіху. 

Система змогла навчитися грати у Понг приблизно за 5 хвилин – це значно швидше, ніж машини зі штучним інтелектом. Однак рівень навичок кіборга був набагато нижчим, ніж у людей.

В чому суть експерименту

Дослідники припускають, що їхня робота може призвести до покращень у конструкції систем машинного навчання або їхнього використання в інших додатках, таких як тестування методів лікування, націлених на мозок.