Штучна вентиляція легень при COVID-19 часто викликає важкі ускладнення
У пацієнтів з COVID-19, які отримують штучну вентиляцію легенів (ШВЛ), порівняно часто розвиваються ускладнення – баротравми. Це сприяє погіршенню перебігу хвороби.
Про баротравму при ШВЛ кажуть, коли під тиском повітря, яке в легені нагнітає апарат, лопаються альвеоли, пише Radiology.
Також на тему: Медики помітили смертельну небезпеку апаратів ШВЛ для пацієнтів з коронавірусом
Тоді повітря може потрапляти в грудну порожнину або середостіння (простір між легеннями). Ці стани називаються відповідно пневмоторакс і пневмомедіастинум.
Як проходило дослідження
Вчені проаналізували кількість баротравм у пацієнтів, які отримували ШВЛ в березні 2020 року в медичному центрі Лангон Нью-Йоркського університету (NYU Langone Health).
У пацієнтів з COVID-19 вони виникали в 15% випадків, у решти пацієнтів – в 0,5% випадків. Вони включили в аналіз 601 пацієнта з COVID-19 і 196 пацієнтів без цієї інфекції.
При гострому респіраторному дистрес-синдромі в цій же лікарні протягом попередніх чотирьох років ризик баротравми становив 10%. Це все ще менше, ніж показник, який вони виявили при COVID-19.
Чому виникають пошкодження
Баротравми при коронавірусній інфекції призводять до збільшення ризику смерті пацієнта або про ймовірність тривалого перебування в лікарні.
Про те, чому при COVID-19 часті баротравми, немає перевірених даних. Джорджеан Макгіннес (Georgeann McGuinness), співавтор дослідження вважає, що коронавірус викликає посилення секреції слизу в дихальних шляхах, в результаті чого в легенях утворюються так звані псевдоцисти. У них може підвищуватися тиск, оскільки на їхньому вході утворюється ніби клапан зі слизу.
Читайте також: Опублікували рекомендації, які допоможуть вижити людям з важкими формами коронавірусу
Вона додала, що можна припустити, що у таких пацієнтів велика ймовірність важких відстрочених наслідків хвороби. Але зараз немає достатнього періоду спостережень, щоб заявляти про це напевно.
У наступному дослідженні вони хочуть перевірити, чи не пов'язані ускладнення з використанням конкретних видів апаратів або режимів ШВЛ.