Штам Омікрон: назвали найпоширеніші симптоми та небезпеку для дітей

5 грудня 2021, 11:14
Читать новость на русском

Джерело:

"Дом"

Новий штам Омікрон може вражати більше людей, ніж інші варіанти. Крім цього, ним можна інфікуватися, навіть якщо вже перехворіли на коронавірус.

Також він має набагато більше мутацій. Український лікар-інфекціоніст Віктор Петров назвав деякі особливості вірусу і відомі симптоми.

До слова Вроджений та набутий імунітет: у чому різниця

Симптоми при зараженні штамом Омікрон

Медик зауважив, що наразі немає точних даних, чи викликає новий штам серйозніший перебіг, ніж вже відомі варіанти, і чи втікає від імунного захисту. Якщо говорити про клінічні особливості цього нового штаму, то наразі даних також досить мало.

З відомих нині можна констатувати, що при Омікроні вірус вражає гастроінтестинальний тракт людини.

Тобто це симптоми, схожі на отруєння. Симптоми з діарейним синдромом. Тобто з порушенням перистальтики кишківника,
– розповів інфекціоніст.

У чому небезпека для дітей

У дітей вірус практично безсимптомно викликає високу температуру, тобто понад 39 – 40 градусів. Зазвичай її дуже важко "збити" звичайними препаратами, які застосовують під час зниження температури.

Важливо. Тому батьки "можуть запідозрити недобре", якщо у дитини температура раніше добре збивалася, але тепер привести її в норму важко.

Хворий може заражати набагато більше людей

Лікар-інфекціоніст також звернув увагу, що є небезпека для організованих колективів, позаяк репродуктивне число вірусу Омікрону зростає.

"Це означає, що один пацієнт зможе заражати набагато більше людей, ніж заражали попередніми штамами", – пояснив фахівець.

Також медик висловився про побоювання вчених і лікарів, що імунний захист щеплених від COVID-19 не буде протистояти цьому вірусу. Втім, єдиним способом вберегтися від важких наслідків недуги, зокрема, госпіталізації та смерті, – залишається вакцинація.

Що відомо про штам Омікрон

Вперше про небезпечну мутацію коронавірусу з ПАР повідомили у кінці листопада британські вчені. Попередньо ВООЗ визнала Омікрон таким, що викликає занепокоєння, і попередила про міжнародний ризик. Тривожним є те, що штам майже не можливо виявили за допомогою звичного ПЛР-тесту.

У Південній Африці значно зросла захворюваність на коронавірус серед молодих людей. Саме з ПАР поширився новий штам. Наразі невідомо, чи це зумовлено саме здатністю вірусу швидше розповсюджуватись, чи є інші чинники.

Тож у ВООЗ вкотре наголосили: не панікувати та продовжувати вакцинацію доступними препаратами.

Чому потрібно вакцинуватися / Інфографіка 24 каналу

Омікрон має потенціал стати небезпечнішим за Дельту: дивіться відео