Що робити, якщо не допомагає жарознижувальне: поради Комаровського

21 вересня 2018, 17:29
Читать новость на русском

Трапляються такі випадки, коли батьки дали дітям препарати, що знижують температуру, а вони через певні причини не діють.

Лікар Євген Комаровський назвав 7 способів, що робити при неефективності жарознижувальних ліків, йдеться на сайті лікаря.

Читайте також: Комаровський пояснив, у яких випадках потрібно загартовувати горло

1. Визначитися, що саме "не допомагає"

Дуже часто люди вважають, що ліки допомагають тоді, коли температура 39, а стає 36.6. Якщо знизилася температура на півградусу, то це означає, що жарознижувальне діє.

2.Одяг

Дитина не повинна мерзнути. Той факт, що у нього температура 39 свідчить про те, що його не потрібно роздягати. Потрібно щоб дитина дихала прохолодним повітрям, але не мерзла. Якщо їй холодно – у неї буде спазм і вона не може віддавати тепло.


Одяг

3. Правильні параметри повітря

Температура не повинна бути не вище 22 градусів. Оптимально – 17-18 градусів. І коли людина вдихає 18, а видихає 39, то людина активно втрачає тепло.

4. Пиття

Дитина повинна пропотіти, віддати рідину через легені. Якщо в організмі дефіцит рідини, то жарознижувальні практично неефективні. Коли нормальне пиття, то у людини раз на три години сечовипускання.

5. Правильні ліки

Мова не йде парацетамол чи ібупрофен. лікар радить думати про ліки завчасно, привозити їх з-за кордону. Якщо жарознижувальне один раз допомогло, то потрібно ним запастися. Купуйте лише в атеці, перевіряйте термін придатності.


Правильні ліки

6. Доза ліків

Дозу найкраще розраховувати на кілограм ваги. Потрібно знати, скільки важить дитина. До того, як дитина захворіє, потрібно розрахувати дозу препарату. Якщо ж є сумніви – потрібно телефонувати лікарю.

Читайте також: 5 помилок батьків, через які псується зір у дитини

7. Правильна лікарська форма

При високій температурі всмоктування з прямої кишки може бути дуже неефективним. Тому чим вища температура, тим більш актуально давати дитині препарати у рідкій лікарській формі ( сиропу, розчину. суспензії). Температура розчину повинна бути такою ж як температура тіла дитини.

Якщо ж батьки дотримуються цих вимог, а температура не знижується, то потрібно звернутися по медичну допомогу.


Правильна лікарська форма

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.