Що насправді приховує "спазм судин": відповідь лікаря

11 грудня 2019, 17:45
Читать новость на русском

Запаморочення! Саме його найчастіше пов'язують зі "спазмом судин". Хоч насправді причини можуть бути зовсім інші. Вестибулярне, психогенне запаморочення, артеріальна гіпертензія чи гіпотензія, анемія, церебральний атеросклероз. Важливо з'ясувати причину, а не списувати все на спазм судин.

Лікарка-невролог Людмила Підкуймуха розповіла про, що може свідчити симптом запаморочення та "спазму судин".

Читайте також: Винайшли революційний препарат проти мігрені

Найперше, що повинно цікавити при діагностиці за допомогою ультразвукового дослідження судин це — наявність атеросклеротичних бляшок, стенозів, аневризм.

Стеноз — це не спазм. Стеноз не може бути вранці меншим, а ввечері більшим, а спазм може!

Тобто, стеноз – це стійке звуження судинки. Воно може викликаним потовщенням внутрішньої оболонки.

До 60-70% він вважається компенсованим. Такі та вищі показники потребують консультації нейрохірурга.

Спазми в більшості є функціональними. А тому, що стінка судинки теж має нервову інервацію і є дуже чутливою.

Людина понервується, перепрацює – спазм посилився. І якщо зробити обстеження вранці й повторити його ввечері, то показники будуть різними.

Відтак, потрібно знайти причину. Часто, коли люди скаржаться на запаморочення і "спазми судин, виявляється, що це панічні атаки. Також часто такі симптоми можуть бути ознакою залізодефіцитної анемії, чи доброякісної пароксизмальної позиційної запамороки.

Синдром хребетної артерії

Ключову роль у виникненні даного синдрому відіграють дегенеративні зміни шийного відділу хребта: бічні грижі міжхребцевих дисків, артроз унковертебральних з'єднань з появою остеофітів, патологічна рухливість і нестабільність в шийному відділі хребта, підвивихи в міжхребцевих суглобах, патологічно змінені на заспазмовані м'язи.

Всі ці фактори зумовлюють подразнення та компресію симпатичного сплетення хребцевої артерії, здавлення судини.

В залежності від сили подразнення та вираженості порушень виділяють функціональну та ішемічну стадії.


Синдром хребетної артерії часто виявляється у пацієнтів, які скаржаться на запаморочення

Функціональна стадія:

Пацієнтів турбують болі в шийно-потиличній ділянці: тупі, сверблячі, характерні приступи болю, які посилюються при підійманні та спусканні по сходах, при стрибках. Біль може поширюватись в ділянку ока.

Супроводжуються відчуттям поколювання, "повзання мурашок", в тім'яно-скроневих ділянках голови.

При цьому відмічається обмеженість рухів шийного відділу хребта, "хрускіт", "клацання", болючі точки при пальпації, запаморочення, нудота, минущі порушення слуху, "дзвін", "писк", закладеність, двоїння в очах, відчуття "мушок", "фотоспалахів" перед очима".

Ішемічна стадія:

Характеризується короткочасною ішемією структур стовбура головного мозку можуть виникати минущі порушення мозкового кровообігу при різких і раптових рухах головою.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.