Що має знати людина, яка викликає швидку допомогу
Людині необхідно викликати бригаду швидкої допомогу у випадках, коли існує безпосередня загроза життю і здоров'ю. Існує перелік симптомів, які можуть свідчити про необхідність екстреної допомоги. Це, наприклад, раптовий розлад дихання, втрата свідомості, біль в ділянці серця, значне зовнішня кровотеча тощо.
Медики зазначають: знання з домедичної допомоги мають бути в усіх людей, адже з кожним може статися біда. У критичних випадках варто, перш за все, зібратися та не панікувати.
Важливо! Чому болить голова в потилиці та інших точках: причини і поради
Що треба знати людині, яка викликає швидку медичну допомогу:
• По-перше, знати, що існують два номери порятунку: 112 і 103.
На який номер телефонувати? За номером 103 ви можете викликати швидку медичну допомогу (це безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).
Номер 112 – це єдиний номер телефону більшості країн світу, за яким треба телефонувати в екстрених випадках (безкоштовний з міського або мобільного телефону). Оператор, який приймає виклик, переадресує його до служби, яка повинна оперативно зреагувати у конкретній ситуації.
• Обов'язково люди повинні знати і перевірити стан даного хворого: свідомість, дихання і пульсація.
• Повідомити диспетчеру та чітко вказати місце перебування, де це сталося.
• Окрім того, варто ввімкнути у телефоні гучномовець: поки їхатиме карета швидкої, диспетчер може давати поради, що робити з потерпілими.
До приїзду медиків зберіть сумку з речами хворого. Всіх тварин в будинку замкніть в сусідній кімнаті, щоб уникнути непередбачених ситуацій.
Що робити, коли швидка допомога приїде?
- По можливості вийдіть назустріч медикам;
- Не просіть медиків роззутися (це заощадить час);
- Не бігайте в паніці по квартирі, не створюйте хаос;
- Чітко і холоднокровно відповідайте на питання;
- Надайте всі необхідні для огляду потерпілого речі й предмети;
Цікаво, що працівники медицини катастроф заснували у Львові спеціальний клуб. Там обговорюють нові тенденції у цій сфері та намагаються використовувати інновації у повсякденній роботі. Усе – аби встигати рятувати життя в екстрених випадках.
Так званий Journal Club щотижня збирає з десяток представників медицини катастроф. Усі знання, що тут отримують, перетворюють на досвід на викликах.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.