Згоріли на сонці: що робити при опіках

26 липня 2022, 09:00
Читать новость на русском

Джерело:

Mayo Clinic

Сонячна погода може не тільки тішити, але і зіпсувати настрій та шкіру. Що робити при сонячних опіках та які народні методи підійдуть або нашкодять – читайте у статті.

Довго перебуваючи під прямими сонячними променями, ви ризикуєте заробити собі опік шкіри. Залежно від тривалості перебування під палючим сонцем ваша шкіра може засмагнути, почервоніти та згоріти. 

Читайте також Жодної мошки в квартирі: як відлякати комарів з приміщення

Щоб швидко забрати наслідки сонячних ванн та не відчувати пекучого болю, можна використовувати як спеціальні засоби, так і народні методи. 

Що робити при сонячних опіках

Щоб уникнути неприємних наслідків опіків – головний біль, підвищення температури та запалення – потрібно оперативно прийняти протизапальні ліки. 

Можна приймати: 

  • Парацетамол;
  • Аспірин;
  • Ібупрофен.

Ці ліки допоможуть вам впоратися з перегрівом та позбавлять болю. Також ваш стан покращить холодний душ та компрес. Відразу після охолодження, коли шкіра ще волога, нанесіть зволожуючий крем або лосьйон: це може бути спеціальний засіб після засмаги, але не обов'язково. Алое вера чи каламін у складі полегшать стан. 

Сильний сонячний опік може призвести до теплового удару, тому якщо піднялася висока температура, з'явилося сильний озноб, шкіра набрякла, краще викликати швидку допомогу.

Засоби з сумнівною ефективністю

Ефективність Пантенолу як засобу від опіків є сумнівною. Хоча в інструкції написано, що декспантенол сприяє регенерації шкіри і допомагає при сонячних опіках, у міжнародних рекомендаціях його радять тільки від сухості шкіри. У його складі також вазелін та спирт, які не можна використовувати при опіках.

Щодо популярної в народі сметани чи кефіру, досліджень їхньої ефективності при опіках немає. Деякі дерматологи рекомендують йогурт: можливо, молочна кислота має антимікробний ефект, а пробіотики (знову ж таки, можливо) допомагають відновити здоровий мікробіом шкіри. 

Чого не можна робити при опіках

У жодному разі не варто мазати місце опіку маслом чи олією – структура жирних продуктів закриває пори та не дає шкірі дихати, через що можуть статися ускладнення, а опік не проходитиме довше. Те саме стосується і звичайних опіків – олії та жири не підходять для зцілення опіків. 

Також не можна продовжувати сидіти на сонці – це лиш погіршить стан шкіри та збільшить ризик утворення раку шкіри. Якщо ваша шкіра почервоніла, а ви відчуваєте, що тіло горить на сонці, треба терміново ховатися в тінь.