Укр Рус
11 жовтня, 14:51
2

Серед українських підлітків зростає залежність від алкоголю, наркотиків та соціальних мереж

Серед українських підлітків зростає залежність від алкоголю, наркотиків та соціальних мереж Серед українських підлітків зростає залежність від алкоголю, наркотиків та соціальних мереж

За даними ЮНІСЕФ, 50% українських підлітків мають досвід куріння, 86% вживали алкоголь і 18% пробували наркотики.

Також більш ніж половина підлітків проводять у соціальних мережах понад 4 годин, повідомляє прес-центр Дитячого фонду ООН в Україні.

Читайте також: Моторошні дані: Україна – лідер за смертністю матерів та немовлят

Починаючи з 1995, дослідження про тенденцію шкідливих звичок серед підлітків проводиться в нашій країні кожні 4 роки.

Більша частина учасників опитування розповіли, що без зайвих зусиль можуть дістати пиво, вино або слабоалкогольні напої.

Сумним фактом є й те, що за останні чотири роки популярність на наркотичні речовини серед неповнолітніх значно зросла – з 12,7% до 18,1%.

  • Кожен п’ятий підліток курить сигарети щодня
  • 6,7% підлітків мають залежність від азартних ігор.
  • Кожен десятий підліток став жертвою булінгу за останні кілька місяців.
  • 30% підлітків не вважають булінг проблемою.
  • Кожен п'ятий підліток щотижня вживає алкоголь.

Лотта Сільвандер – голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.
“Добробут підлітків є визначальним для нашого майбутнього. Результати опитування про вживання шкідливих речовин та різного роду залежностей спонукають нас критично оцінити соціальне середовище підлітків.”

Проте є й позитивні зрушення, адже в порівнянні з 2017 роком частка підлітків, яка не стикалась з булінгом за останні 2-3 місяці, зросла з 38% до 57%.

А ще кількість курців серед неповнолітніх з 2003 року зменшилась на 20% – нині їх кількість складає 50%.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.