Росія заявила, що перша партія їх вакцини від COVID-19 вже в обігу
У РФ заявили, що вакцину їх виробництва – "Спутник V" вже випустили в обіг. Спершу Росія вакцинує людей в групі ризику.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я Росії, пише Радіо Свобода. "Супутник V" розробив Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології ім. Н.Ф. Гамалії.
Читайте також Авторитетний медичний журнал The Lancet оприлюднив результати дослідження російської вакцини
У російському МОЗ запевнили, що вакцина пройшла усі необхідні випробування на якість у російських лабораторіях і вже найближчим часом її доставлять у регіони.
Важливо: Понад 20 вчених з США, Італії і Франції підписали лист, у якому, йдеться, що автори дослідження, яке нещодавно опублікував авторитетний медичний журнал The Lancet, сфабрикували чи графіки в статті, то чи самі вихідні дані: в кількох місцях, відразу на трьох малюнках, повторюються практично ідентичні патерни даних, які чисто статистично не можуть бути настільки однаковими для різних випробуваних.Як проходитиме вакцинація
Спершу в РФ хочуть вакцинувати населення з груп ризику, зокрема, вчителів і медиків.
Паралельно будуть проводити післяреєстраційні клінічні дослідження, у яких мають взяти участь 40 тисяч людей. При цьому чверть з них отримають плацебо замість справжнього препарату. Випробування мають тривати від двох до шести місяців.
Масову ж вакцинацію планують розпочати у жовтні 2020 року.
Що відомо про вакцину
- 11 серпня Путін оголосив про реєстрацію у РФ першої у світі вакцини проти коронавірусу COVID-19.
- Щеплення вже встигли зробити десяткам чиновників та бізнесменів, а також доньці Путіна. Частина з них повідомила про побічні ефекти – лихоманку й м'язові болі.
- У США не вірять, що Росія розробила безпечну й ефективну вакцину проти COVID-19. Зокрема, головний інфекціоніст країни вказав на те, що Москва так і не закінчила всі етапи клінічних випробувань.
- Втім, вже 15 серпня в Росії заявили про початок масового виробництва вакцини, а той факт, що світові науковці висловили сумніви в ефективності та безпечності вакцини, російське МОЗ не врахувало.