П’ять помилок, які призводять до пігментації шкіри
Пігментація шкіри — це результат роботи спеціалізованих клітин меланоцитів. Меланоцити виробляють пігмент меланін, який формує той чи інший відтінок шкірного покриву і перешкоджає шкідливому впливу ультрафіолету на шкіру.
Порушення діяльності спеціалізованих клітин меланоцитів може спровокувати знижений (гіпопігментація) або високий (гіперпігментація) рівень кольору на окремих ділянках шкіри, зазначає дерматолог та косметолог Заліна Габоєва.
Читайте також: Червоне обличчя після вживання алкоголю: про які хвороби це свідчить
Гіперпігментація — це коли клітини меланоцити синтезують більше пігменту меланіну, ніж цього необхідно. Відбувається це з різних причин, від внутрішніх до зовнішніх.
- травмування шкірних покривів;
- неправильне і неграмотне застосування пілінгів і косметичних засобів;
- зловживання ультрафіолетом;
- безконтрольне використання препарату з діючою речовиною ізотретиноїн та антибіотиків;
- зміна гормонального фону (хлоазми) – виникає при клімаксі, вагітності, вживанні гормонів;
- нервові розлади і стрес;
- старіння і в'янення;
- нестача вітамінів;
- погана циркуляція крові, захворювання серцево-судинної і нервової системи;
- дисфункція жовчного міхура або печінки.
Оскільки причини появи пігментації різні, відповідно і методи лікування в кожному випадку повинні бути індивідуальними, а деякі шкірні дисфункції може вилікувати тільки лікар-дерматолог.
Засмага – це природна захисна реакція організму людини на вплив УФ-випромінювання, а вже потім – кінцева мета перебування на пляжі!
Які помилки призводять до виникнення або посилення гіперпігментації
Тут я постаралася зібрати основні помилки клієнтів, що призводять до виникнення або посилення гіперпігментації на шкірі.
1. Неправильне використання спиртовмісних засобів
Наприклад, лосьйони з саліцилової кислотою. Саліцилова кислота здатна підвищувати ступінь проникності шкірних покривів, а значить в літній період оброблені ділянки шкіри будуть схильні до пігментації.
Влітку краще не використовувати спиртовмісні лосьйони, якщо ж використовуються, то захищати шкірний покрив засобами з SPF не менше 30.
2. Травми шкіри
Наприклад, ранки, запальні ураження, сонячні опіки часто провокують розвиток такого явища, як протизапальна гіперпігментація.
На пошкодженій ділянці шкіри відбувається активне ділення клітин і молода шкіра має підвищену чутливість до ультрафіолету, тому швидко набуває темного відтінку. Ніжну, нову шкіру після сонячного опіку потрібно захищати, а не активно підставляти під сонячні промені.
3. Неправильно підібрані косметичні засоби, які використовуються в літній період
Це, до прикладу, неправильне застосування засобів, що висвітлюють, з ретиноїдами і кислотами в літній період призводить до зворотного ефекту.
4. Посилене перебування на сонці
У випадку, якщо це роблять з метою сильніше засмагнути, щоб основний тон шкіри зрівнявся за кольором з пігментними плямами. Але все навпаки – при засмазі пігментні плями стають ще сильнішими.
5. Безконтрольне самостійне застосування препарату з діючою речовиною ізотретиноїн
Такі препарати препарат застосовуються під контролем аналізів. В іншому випадку можуть виникнути побічні явища, в тому числі і посилення пігментації.
Сучасна косметологи дозволяє боротися з пігментацією навіть в літній період, але строго дотримуючись всіх рекомендацій.
Тому медики не радять допускати цих помилок та звертатися по фахову допомогу.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.