Прості поради, які вас вбережуть від осінньої депресії
Джерело:
ЕlleСезонні депресії – досить часте захворювання. Ви постійно страждаєте від перепадів настрою, постійно втомлені та бажаєте з'їсти щось зайве і шкідливе. Це далеко не найгірші прояви депресії.
В особливо серйозній формі це захворювання проявляється приблизно у 10-12% людей, але на щастя, вчені добре вивчили його причини і знайшли способи, які допоможуть його попередити.
Читайте також: Як побороти осінню хандру: 5 перевірених способів
В період, коли день зменшується, погода стає похмурішою, а температура нижщою, особливо важливо зміцнити "моральний імунітет".
Більше світла і сонця
У деяких людей чутливість очної сітківки до світла дещо знижена, і це пояснює їх особливу схильність до сезонної депресії в той період, коли сонце ховається за хмарами, а день починає спадати.
Депресія восени – це перш за все питання недостатнього освітлення. При нестачі сонячних променів в організмі порушується процес вироблення мелатоніну – гормону, який відповідає за наші "біологічний годинник". Саме тому вам так важко прокидатись зранку, а ввечері засинати, навіть якщо ви дуже втомлені.
Частіше гуляйте на свіжому повітрі
Щоб позбутися від цих симптомів, візьміть собі за правило щодня при будь-якій погоді проводити на вулиці хоча б півгодини. Найкраще допоможе звичка виходити прогулятися в районі полудня – коли необхідна доза ультрафіолету потрапляє на землю навіть через хмари. Інший варіант – люмінотерапія за допомогою спеціальної лампи, що імітує денне світло.
Бігайте!
Ще один вагомий привід вийти на вулицю – це ранкова пробіжка. До речі, пробіжка здатна зарядити вас позитивом, але під час заняття спортом виробляється "гормон щастя".
Не припиняйте займатися спортом
Результат гарантований, навіть якщо ви будете займатися до світанку, який восени настає все пізніше. Приблизно 30 хвилин ранкового бігу або їзди на велосипеді розігріють м'язи і запустять в мозку вироблення необхідних денних гормонів.
Більше вітамінів
Цукор дійсно допомагає впоратися з втомою, тривогою чи перепадами настрою. Ось чому восени нам так хочеться гарячого какао з зефіром. Проте ефект від цукру – занадто швидко минає: рівень цукру в крові різко падає, і людина відчуває ще більший занепад сил. До того ж, на фігурі це позначиться не найкращим чином.
Читайте також: Які вітаміни потрібні восени та в чому їх можна знайти: перелік продуктів
Додайте в свій раціон сезонні фрукти та продукти багаті на вітамін В і С
Дієтологи радять уникати надмірного споживання солодощів, а замість цього зробити акцент на продуктах, що містять магній і вітаміни В і С. Щоб в офісі в розпал робочого дня рука не тягнулася до печива та цукерок, не пропускайте прийоми їжі – особливо сніданок. А щоб створити ресурс вітаміну В і корисних мікроелементів, включіть в свій раціон цільнозерновий хліб, квасолю і сочевицю.
Спілкування з друзями
Так, восени бажання закутатись в теплу ковдру та не вилазити з ліжка майже непереборне. Але це може лише погіршити ситуацію. Психологи підтверджують, що насичене спілкування ефективно знижує симптоми сезонної депресії, а довга самотність, навпаки, здатна їх тільки загострити.
Не забувайте друзів і знайомих, зустрічі з якими принесли вам стільки позитивних емоцій цього літа, продовжуйте зустрічатися та спілкуватися.
Частіше зустрічайтесь з друзями та менше часу проводьте вдома