У приватних лікарнях теж можна отримати безкоштовні послуги: які саме

21 лютого 2022, 15:24
Читать новость на русском

Джерело:

НСЗУ

У приватних медичних закладах можна отримати безоплатну допомогу. Але її надають лише ті центри та лікарі-ФОП, які уклали договори з Національною службою здоров'я України.

Обсяг допомоги, яку можна отримати безоплатно, залежить від пакета, за яким заклад підписав контракт з НСЗУ.  Про це розповіла представниця пресслужби НСЗУ Христина Петрик.

До теми Вагітність після 30: які існують ризики і як підготуватися до зачаття та пологів

Які послуги можна отримати безоплатно

Завдяки Програмі медичних гарантій українці можуть укладати декларації із сімейними лікарями, консультуватися у вузьких спеціалістів, проходити обстеження на раннє виявлення новоутворень та отримувати інші медичні послуги у приватних лікарнях.

Ще раз зверніть увагу: безоплатна медична допомога надається лише тими приватними центрами та лікарями-ФОП, які уклали договори з НСЗУ.

Якщо пацієнти укладають декларацію із таким сімейним лікарем, педіатром або терапевтом, то й обслуговуються у нього безоплатно, як у державній лікарні: отримують консультації, базові аналізи та обстеження, призначення та електронні рецепти на "Доступні ліки" й інсулін.

Безкоштовні консультації вузьких спеціалістів доступні у приватних закладах, які уклали договори із НСЗУ за "амбулаторним" пакетом.

Як отримати консультації й куди можна звернутися без направлення

Отримати консультації безоплатно можна за наявності електронного направлення. Без направлення можна звернутися до:

  • гінеколога,
  • психіатра,
  • нарколога,
  • стоматолога,
  • фтизіатра,
  • лікаря, в якого пацієнт із хронічним захворюванням перебуває під наглядом.

У приватних центрах також можна безоплатно спостерігати за перебігом вагітності й зробити всі необхідні обстеження, готуючись до пологів. Для цього потрібно обрати заклад, який має договір із НСЗУ за пакетом "ведення вагітності в амбулаторних умовах". Направлення до гінеколога для спостереження вагітності не обов'язкове,
– додала Петрик.

Окрім цього, без наявності електронного направлення можна зробити щеплення проти COVID-19 у тих лікарів-ФОП та приватних закладах, які мають договір із НСЗУ за пакетом "вакцинація від COVID-19".

Тим часом послуги із раннього виявлення новоутворень можна проходити за пакетами "мамографія", "бронхоскопія", "колоноскопія", "гістероскопія", "цистоскопія" та "гастроскопія". Для таких обстежень пацієнти повинні мати електронні направлення.

Окрім цього, у 2022 році приватні заклади за договорами з НСЗУ надають мобільну паліативну допомогу, гемодіаліз, послуги з реабілітації (для отримання яких теж потрібне направлення).

Наразі безоплатну допомогу за договорами з НСЗУ за Програмою медичних гарантій надають понад тисяча приватних закладів.

Як дізнатися, які послуги надає приватний заклад чи лікар

  • Необхідну інформацію можна зайти на сайті НСЗУ – відкрийте розділ "е-Дані" та дашборд "Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій".
  • Також можна зателефонувати до контакт-центру за номером 16-77.
  • Крім того, про надання потрібних послуг можна дізнатися в реєстратурі самих закладів охорони здоров'я.