Чи можна визначити характер людини за харчовими вподобаннями

13 вересня 2024, 11:00
Читать новость на русском

Джерело:

NLM

Міф, що люди з певним темпераментом схильні до тих чи інших харчових уподобань, шириться вже кілька років. Зазвичай про це пишуть на психологічних форумах, сайтах телеканалів та у глянцевих журналах.

За смаковими вподобаннями не можливо визначити відхилення

Психопати люблять гостре, мазохісти – солодке‎ – основний міф, який поширився. Всі, хто про нього пишуть, посилаються на дослідження, яке проводили вчені Оксфордського університету. Вони з'ясували, що раціон здатний впливати на послідовність ДНК.

Також на тему: Чому краще відмовитись від чіпсів: вчені назвали найкорисніший перекус

Щоправда, дослідження проводилося на паразитах і було пов'язано з тим, як дієта впливає на кількість азоту, яка потрібна цим паразитам. Потім видання, які пишуть про зв'язок характеру та раціону, звертаються до думки експертів — чи то практикуючих судових психологів, чи то астрологів. Ці фахівці, своєю чергою, посилаються роботи психолога Вільгельма Райха, єдиного учня Зигмунда Фрейда.

Звертаються для його праць у сфері тілесно-орієнтованої терапії (ТОТ). Ця терапія – лише один із напрямків психоаналізу, при якому з пацієнтом працюють за допомогою тілесного контакту. Є лише один напрям ТОТ, який трохи розбирає типи особистостей, – це біоенергетика, чи біоенергетичний аналіз. Але навіть у рамках цього визнаного псевдонаучного напрямку не говорять про смакові уподобання людей.

Деякий звязок знайшли 

Сучасні дослідження зачіпають зв'язок особистості зі смаковими уподобаннями людини. В одному з них вчені зробили висновок про те, що певні особистісні риси справді можуть бути пов'язані з порогами смакової та нюхової чутливості.

За основу взяли п'ять рис особистості великої п'ятірки: екстраверсію, відкритість, доброзичливість, сумлінність та невротизм. Автори з'ясували, що більш відкриті люди частіше шукають новий досвід у їжі та смаках, у той час, як більш закриті обмежують свій смаковий діапазон.

Генетика значною мірою впливає на швидкість та якість метаболізму, наші харчові вподобання, кількість споживаної їжі та жирових відкладень. Та, загалом відношення до їжі формується залежно від виховання, звичок та соціального середовища. Емоційний зв'язок з їжею формується зачасту під впливом трендів, середовища, в якому перебуває людина. Тому, говорити про те, що ваші смакові уподобання – це ваш характер – дуже поспішно. А ось, що однозачно факт, так це те, що ваші уподобання в їжі впливають на ваше здоров'я. Ви здатні покращити своє самопочуття за допопомогою правильного харчування.