Що робити з укусами комарів
Джерело:
Mayo ClinicНайкращий спосіб уникнути комариних укусів – використовувати репеленти. Розповідаємо, як не чухати і чим зняти свербіж, якщо не встигли вчасно прибити кровососа.
Для більшості людей комарині укуси не є небезпечними. Нормальна реакція – це невелика припухлість і легкий свербіж, які розвиваються через 20 хвилин після укусу. Через добу з'являється щільна червона цятка. Якщо не розчухувати, свербіж мине сам.
Також на тему Наскільки безпечні засоби проти комарів та кліщів
Що робити з укусом комарів
Можна взагалі нічого не робити, але якщо хочеться прискорити швидкість загоєння, то є кілька порад. Якщо свербіж не сильний, достатньо прикласти до шкіри холодний компрес – вологу тканину або пакет з льодом, обгорнутий рушником, на 10 хвилин. Це зменшить неприємні відчуття.
Якщо терпіти свербіж немає сил – використовуйте засіб від укусів. Але його потрібно наносити на чисту шкіру, тому промийте місце укусу водою з милом. Або протріть шкіру вологою серветкою.
Найкращий варіант і для дітей, і для дорослих – крем або лосьйон з каламіном. Ще можна спробувати крем із гідрокортизоном, але дітям до двох років він протипоказаний.
Центри з контролю та профілактики захворювань США радять пасту з соди, якщо нічого іншого під рукою немає. Столову ложку харчової соди потрібно змішати з водою до стану пасти, обробити місце укусу, почекати 10 хвилин і змити водою. Так можна повторити кілька разів на день.
Якщо місцевий засіб не допоміг і укус все одно свербить, можна прийняти антигістамінний препарат.
Коли звертатися до лікаря
Якщо не чіпати місце укусу, все має зажити за 3 – 4 дні. Набряк може триматися до 7 днів. А от якщо розчесати, у ранку можуть потрапити мікроби. Якщо розчесане місце болить, почервоніло, мокне або з'явився гній, для лікування можуть бути потрібні антибактеріальні мазі. У цій ситуації варто звернутися до лікаря.