Погана ідея, – Супрун відповіла на заяву міністерки Скалецької про збільшення народжуваності
Нова очільниця Міністерства охорони здоров'я Зоряна Скалецька зазначила, що одним із завдань міністерства, є зростання народжуваності.
За її словами, ця статистика зменшується: за останні п'ять років народжуваність зменшилася на 40%.
Читайте також: Зоряна Скалецька назвала першочергові завдання МОЗ
Чи це є питання програми репродуктивного здоров'я, чи це питання скринінгових програм – МОЗ має на меті це вирішити.
Вона зазначила, що найбільша цінність – це цінність життя людини і його збереження. І ніхто більше в уряді та державі не займається збереженням життя, як МОЗ.
Ексочільниця міністерства Уляна Супрун переконана: народжуваність, як така, не є показником нічого, крім демографії.
Австрія, Німеччина, Південна Корея, Японія — за рівнем народжуваності поступаються Україні. А от першими у переліку за найвищим рівнем народжуваності є Ангола, Нігер, Малі, Уганда, Замбія, Сомалі.
Для цього необхідно забезпечити гарантований доступ до якісної медичної допомоги та прогресивної освіти, дати людям відчуття безпеки та впевненості у своєму майбутньому, майбутньому держави та економіки. І звісно, соціальний захист усіх сфер життя, особливо, коли йдеться про вразливі категорії суспільства.”
МОЗ України відповідає за роботу медичної системи, передусім, це стосується тривалості життя і рівня смертності – те, у чому Уляна Супрун та команда в останні роки намагалися закласти основи для потужних зрушень.
Якими ще були завдання МОЗ на чолі з Уляною Супрун
- пріоретизація розвитку превентивної медицини,
- запровадження програми запобігання розвитку неінфекційних хвороб,
- забезпечення вільного доступу до вакцин,
- розбудова мережі кардіоцентрів, де пацієнти у гострих станах, могли безоплатно отримати екстрену допомогу,
- розвиток телемедицини, аби зекономити час пацієнта у критичному стані.
Досягнення певної "гарної" демографічної цифри не має бути метою влади, – Супрун
Система охорони здоров'я може заохочувати українців вести здоровий спосіб життя, вакцинуватися, дбати про своє репродуктивне здоров'я, покращувати якість надання медичної допомоги та зменшувати рівень дитячої смертності.
Читайте також: Хто така Зоряна Скалецька: біографія нової очільниці МОЗ
Важливо, щоб держава дбала про соціалізацію молодих батьків, допомагала ефективно працювати та виховувати дитину.
Сьогодні доволі типовою є ситуація, за якої жінка після пологів не може вийти на роботу, адже її зарплата не покриває витрати на няню та утримання дитини. Не працювати одному з членів родини також часто "занадто велика розкіш",
– переконана Уляна Супрун.
Уляна Супрун переконана, що Україні потрібно більше проєкт на зразок муніципальної няні — коли держава допомагає покрити витрати на няню. Це рішення значно краще, ніж просто надавати виплати мамі або тату в декреті. Водночас стимулює розвиток економіки й соціалізує батьків.
Щоб покращити економіку та мати позитивний демографічний ефект – потрібно попрацювати над створенням гідних умов для життя і розвитку людини, в тому числі з дітьми.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.