Pfizer знизили ефективність вакцини, але препарат захищає від "південноафриканського" штаму

1 квітня 2021, 18:49
Читать новость на русском

Джерело:

CNBC

Компанії Pfizer і BioNTech заявили, що їхня вакцина проти коронавірусу ефективна приблизно на 91% і захищає від штаму коронавірусу з ПАР. Про це свідчать оновлені дані випробувань.

Окрім цього, представники компаній заявили, що препарат був на 100% ефективний в профілактиці захворювань серед учасників випробування в Південній Африці, де домінує новий варіант під назвою B1351. Але кількість добровольців була відносно невеликою – 800.

До теми В Ізраїлі виявили новий варіант коронавірусу

У листопаді Pfizer-BioNTech повідомляли, що рівень ефективності препарату становить 95%. Тоді в дослідженнях взяли участь 44 000 людини. Натомість нині компанії заявили про 91,3% ефективності. Ефективність впала через те, що світом поширились нові мутації SARS-CoV-2.

Головний виконавчий директор Pfizer Альберт Бурла додав, що оновлені результати, які містять дані про ще понад 1 000 людей, дозволяють вакцині претендувати на повне схвалення регулювальних органів США.

Зауважимо, що станом на 1 квітня вакцина дозволена Pfizer-BioNTech Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США в екстрених випадках.

Дані випробувань надають перші клінічні результати, які свідчать про те, що вакцина може ефективно захищати від циркулюючих нині варіантів, що є критичним фактором для досягнення колективного імунітету і припинення цієї пандемії для світового населення,
– заявив виконавчий директор BioNTech Угур Сахін.

Напередодні розробники заявили, що вакцина безпечна й ефективна для дітей віком від 12 до 15 років.

Небезпечні штами коронавірусу SARS-CoV-2

  • Нині мутація коронавірусу D614G є домінантною. Її зафіксували ще на початку 2020 року і відтоді вона поширилась по всьому світу. Вчені вважають, що вона зробила коронавірус у 8 разів заразнішим.
  • Натомість "британський" штам коронавірусу N501Y, за попередніми даними, на 64% смертельніший за інші штами COVID-19.
  • Також є пересторога стосовно південноафриканського штаму. Хоч він і не є смертельнішим за оригінальний штам, він на 50% заразніший. Вчені також непокояться, що він може мати стійкість до антитіл. Якщо це дійсно так, то у випадку поширення цього штаму підвищується ризик виникнення повторних інфекцій.
  • Варто зауважити, що більшість виявлених мутацій коронавірусу є незначними та не становлять небезпеки.