В Україну прибула перша партія вакцин Pfizer: фото, відео
Джерело:
телеканал "Дом"16 квітня в Україну прибула перша партія вакцини Pfizer-BioNTech у розмірі 117 тисяч доз. Літак із препаратами прибув до аеропорту "Київ" близько 10 ранку.
Цю партію вакцин Pfizer-BioNTech поставили в Україну безкоштовно в рамках механізму COVAX. Загалом завдяки цій ініціативі ми повинні отримати 8 мільйонів доз вакцин від різних виробників.
До теми Потрібна буде третя доза вакцини проти COVID-19, а згодом і щорічна, – глава Pfizer
117 тисяч доз Pfizer поставили у спеціальних боксах. Їх завантажили у вантажівку американської фірми UPS, яка займається логістикою та експрес-доставками. На відео можна побачити представників ВООЗ, ЮНІСЕФ та головного санлікаря країни Віктора Ляшка.
Вакцина приїхала літаком SprintAir / Фото Олега Климчука, 24 канал
Партію вакцини розвантажили фактично за 10 хвилин. Вантажівкою її відвезуть до центрального складу, звідки препарати розподілять між регіонами України. Віктор Ляшко розповів, що перші уколи зроблять у неділю, 18 березня.
Віктор Ляшко
"Завтра, 17 числа, 29 500 доз роз'їдуться по складах всіх обласних центрів країни. І вже 18 квітня розпочнуться перші щеплення".
Він підкреслив, що перші щеплення робитимуть у будинках для літніх людей. Мобільні бригади забиратимуть вакцину з регіонального складу та щеплюватимуть нею людей похилого віку.
Pfizer поставили в Україну / Фото Олега Климчука, 24 канал
Вакцину Pfizer доставили в рамках COVAX / Скриншот з відео
Вакцина Pfizer прибула в Україну: відео
Хто отримає вакцину
Раніше Максим Степанов розповів, що Pfizer направлять у спеціалізовані будинки-інтернати, тобто для людей похилого віку та соціальних працівників. Після цього вакцину отримають співробітники Державної служби надзвичайних ситуацій та прикордонники.
Нагадаємо, що Україна підписала угоду з компанією Pfizer на закупівлю 10 мільйонів доз вакцини. Постачання відбуватимуться впродовж року.
Ефективність вакцини Pfizer-BioNTech
Джерело: Pfizer
- Вакцина Comirnaty (BNT162b2) розроблена на основі технології mRNA (матрична РНК). Вона продукує білки, які схожі з білками коронавірусу і здатні викликати імунну відповідь.
- Це двовалентна вакцина. Тобто для імунізації необхідно 2 ін'єкції. Між 1 і 2 уколом має минути 3 тижні.
- За останніми даними, ефективність препарату проти легкої форми коронавірусу становить 91,3%. Проти важкої – 100%.Також важливо, що вона ефективна проти "південноафриканського" штаму.
- Є побоювання, що для зберігання вакцини необхідна наднизька температура – від -80 до -60°C. Але насправді розробники вже давно розв'язали цю проблему – для нерозбавлених заморожених флаконів транспортування і зберігання дозволяється й у звичайних морозильних камерах.
Склад вакцини Pfizer
Діюча речовина препарату – мРНК. Це молекула, яка вчить клітини виробляти коронавірусні білки, які необхідні для формування імунітету.До складу препарату входять такі допоміжні речовини:
- ALC-0315, ALC-0519 та холестерол – вони формують захисний бар’єр для активного інгредієнта і забезпечують його доставку у клітини;
- DSPC – фосфоліпід, який підсилює дію активного компонента,
- дигідрати фосфатів натрію та калію – буферні речовини, що стабілізують вакцину, щоб рівень кислотності збігався з рівнем нашого тіла;
- хлориди натрію та калію – коригують сольовий баланс вакцини;
- сахароза запобігає замерзанню та стабілізує вакцину;
- вода для ін'єкцій.
План вакцинації від коронавірусу / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу