Розлучення та розтавання: як пережити болючий досвід
Джерело:
HealthlineРозрив стосунків – це надзвичайно складний та емоційно навантажений процес для психічного стану. Попри всі труднощі, існують способи, які допоможуть вам пережити розрив та відновитись.
Попри те, що масова культура створює ідеалізований образ "жили довго і щасливо", реальність дещо інша, не всі стосунки можуть тривати все життя. І це стосується не лише романтичних стосунків, але й дружби та сімейних зв'язків.
Також на тему Правило трьох побачень: коли ж потрібно переходити до сексу
Чому люди розривають стосунки
Масова культура, зазвичай, орієнтується початку відносин, іноді ігноруючи можливість завершення. Про розставання рідко говорять, і часто вони видаються як трагедії. Важливо розуміти, що розлучення не обов'язково пов'язане з вашими помилками чи провалом. Це, швидше, частина життєвого досвіду, і в процесі будь-яких стосунків, включаючи їхнє завершення, ми вчимося та ростемо.
Причини розставання бувають різними:
- Несумісність у цінностях, інтересах, цілях чи планах. Люди різні і для них можуть бути важливими різні речі. Іноді на початку стосунків люди можуть мати спільні цілі, але з часом їх потреби та погляди можуть змінитися. Знаходити компроміс у таких ситуаціях може бути важко.
- Проблеми з комунікацією. Коли люди мають труднощі з розумінням один одного, це може призводити до конфліктів та непорозумінь. Наприклад, втрата довіри може стати причиною проблем у спілкуванні. Не здатність знайти спільну мову може призвести до розриву.
- Насилля. Це неприпустимо. І людина, яка йде, хоче забезпечити собі безпеку.
Які б не були причини розриву стосунків, це має наслідки. Тому абсолютно природно переживатиме горе. У таких емоцій теж є низка причин:
- як мінімум тимчасова втрата зв'язку з близькою людиною;
- відчуття порушення стабільності;
- розчарування і вантаж нездійснених надій;
- порушення самооцінки та самосприйняття;
- невизначеність та необхідність вчитися жити по-іншому.
Як пережити горе після розлучення
Розлучення може переживатися дуже важко. Але, по-перше, навіть якщо ви розлучилися, ви здобули цінний досвід. По-друге, у вас все одно залишаєтеся ви – це дуже важливо і означає, що ви можете подбати про себе.
Не глушіть свої емоції. Дозвольте собі плакати, сумувати, злитися та проживати будь-які інші почуття. Ви маєте на це право.
Дайте собі час. Проживайте свої емоції поступово, не поспішайте вступати у нові стосунки чи повертатися у старі. Спробуйте проаналізувати, що для вас важливе і чого ви хочете.
Робіть те, що приносить задоволення. Приділіть час своїм хобі, захопленням та інтересам. Це допоможе відволіктися та отримати нові позитивні емоції.
Дбайте про своє фізичне та емоційне благополуччя. Займайтеся спортом, правильно харчуйтесь, достатньо відпочивайте, спробуйте релаксаційні практики.
Поговоріть із близькими. Розкажіть тим, кому довіряєте, про те, як почуваєтеся. Попросіть друзів та членів сім'ї підтримати вас. Так ви відчуєте себе любимими та неодинокими.
Зверніться за допомогою. Якщо ви відчуваєте, що не справляєтеся, вам може допомогти психолог чи психотерапевт. Фахівець допоможе вам розібратися у своїх почуттях, впоратися з горем та відновитися.