Пандемія в Україні може закінчитися вже після Омікрон-хвилі, – Ляшко

18 лютого 2022, 13:20
Читать новость на русском

Джерело:

телеканал Рада

Коли в Україні мине хвиля COVID-19, викликана штамом Омікрон, поширення вірусу може перерости в ендемічну фазу. Тобто коронавірус поширюватиметься і буде переноситись подібно до інших ГРВІ.

Про це під час спілкування з журналістами в кулуарах Верховної Ради України розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. 

До теми Вакцинація від грипу: чому це важливо під час пандемії COVID-19

Річ у тім, що Омікрон, який спричинив теперішній сплеск захворюваності, значно менш агресивний за попередні штами – в умовах значної кількості вакцинованих він не призводить до такої кількості госпіталізацій, як раніше. Окрім того, пацієнти у лікарнях швидше одужують, і все меншій частині пацієнтів потрібен кисень.

Є обережний оптимізм щодо того, що так, дійсно, після Омікрону коронавірус може перейти в ендемічне захворювання і стати сезонною гострою респіраторною хворобою,
– заявив міністр.

До слова, під час ранкового брифінгу очільник МОЗ розповів, що Україна вже проходить пік захворюваності на COVID-19. Важливу роль зіграла вакцинація, яка, за підрахунками, вже врятувала життя близько 21.5 тисяч українців.

Прогнози різняться: інші думки щодо закінчення пандемії в Україні

  • Тим часом експерти з Українського центру охорони здоров'я (UHC) прогнозують перехід до ендемічного поширення COVID-19 в Україні аж у 2023 році – на рік пізніше, ніж у ЄС. Все через низький темп вакцинації населення.
  • Головний санлікар країни Ігор Кузін не спішить пророкувати закінчення пандемії, адже це важко спрогнозувати через те, що вірус постійно мутує. А кількість нових мутацій залежить від вакцинації населення. Тож чим вищий рівень вакцинації – тим менша кількість мутацій. У світі є мета досягнути вакцинації 70% рівня вакцинації населення до кінця літа. Кузін вважає, що лише в такому випадку можна очікувати на перетворення пандемії в ендемічну фазу.