Коли потрібно спожити щось несмачне: як обманути смакові рецептори
Джерело:
The Naked ScientistsЩо робити, якщо доводиться приймати огидні ліки або виникло бажання перемикнутися на здорове харчування, всупереч звичці уплітати картоплю фрі та гамбургери? Чи здатна людина обдурити свої смакові рецептори та як це зробити?
Смакові рецептори – це мініатюрні чутливі органи, які дають нам можливість сприймати смак. Вони розміщуються в невеликих горбках, які покривають язик. Смакові рецептори дозволяють нам визначити, що ми їмо чи п'ємо, і зрозуміти, смачно це чи ні.
Також на тему Мила агресія: чому хочеться вкусити тих, кого любиш
Ця інформація робить наше харчування приємнішим і попереджає нас про потенційні небезпеки, такі як зіпсована їжа. Смакові рецептори здатні виявляти п'ять основних смаків: солодке, солоне, гірке, кисле та умамі (цей смак зазвичай асоціюється з продуктами, що містять глутамат).
Іноді ми стикаємося з ситуаціями, коли необхідно приймати неприємні на смак ліки або дотримуватися дієти, і в цих випадках було б корисно знати, як обдурити наші смакові рецептори.
Метод № 1: Використовуємо нюх
Смакові рецептори відіграють свою роль, але наш ніс також робить істотний внесок у сприйняття смаку. Якщо уникнути запаху їжі, можливо, вдасться обдурити смак. Наприклад, можна затиснути ніс під час споживання ліків, щоб пом'якшити сприйняття смаку. А потім можна випити трохи води, щоб очистити смакові рецептори.
Метод № 2: Виключаємо слину
Смак дуже залежить від слини. Наше сприйняття смаку їжі залежить від того, як вона взаємодіє із нашою слиною. Тому перед прийманням неприємних на смак ліків можна висушити язик за допомогою серветки або паперового рушника.
Метод №3: Пити холодну воду
Смак їжі може не змінюватись залежно від її температури. Тому можна випити склянку холодної води або розсмоктати шматок льоду перед їжею або ліками, щоб обдурити смакові рецептори.
Інші методи
Якщо ви хочете обдурити свої смакові рецептори, щоб зменшити споживання фаст-фуду та жирної їжі, використовуйте свіжі інгредієнти у своїх здорових рецептах. Наприклад, свіжий часник має більш насичений смак та аромат, ніж сушений.
Також можна приготувати картоплю, запікаючи її в духовці, замість звичної фрі. Це допоможе створити ілюзію, що картопля була приготовлена на глибокому смаженні, хоча насправді вона просто була запечена.
Цікаво, що генетика людини може впливати на її смакові рецептори, тому деякі харчі можуть викликати неприємні відчуття у різних людей. Наприклад, деяким людям капуста здається надто гіркою, тоді як інші стверджують, що кінза має смак мила.