Укр Рус
19 жовтня, 16:12
2

Чи небезпечний для українців новий тип коронавірусу ХЕС

Основні тези
  • Новий тип коронавірусу ХЕС, який є підтипом Омікрону, швидше розповсюджується, але має м'якший перебіг захворювання.
  • Вакцинація залишається найефективнішим способом знизити ризики зараження та ускладнень, особливо для людей з хронічними захворюваннями.
  • Симптоми ХЕС включають підвищену температуру, нежить, біль у горлі та втрату смаку, з підвищеними ризиками для пацієнтів з хронічними хворобами.
  • Епідеміологи прогнозують розповсюдження ХЕС в популяції цієї зими, перші випадки зафіксовані у Німеччині, з поширенням у Європі, Канаді та США.
Чи небезпечний новий тип коронавірусу ХЕС Чи небезпечний новий тип коронавірусу ХЕС

Джерело:

"Ми – Україна"

Епідеміологи прогнозують, що цієї зими в популяцію увійде новий тип коронавірусу ХЕС. Він з’явився внаслідок мутації та є "родичем" варіанту Омікрон.

Вперше ХЕС зафіксували у Німеччині, наразі він розповсюджується у країнах північної та східної Європи. Також він поволі поширюється у Канаді та США. Про це повідомляє "Ми – Україна".

Дивіться також Є високий ризик нової пандемії: експерти розповіли, які хвороби загрожують людям

Що відомо про вірус ХЕС

ХЕС є підтипом вірусу Омікрон й швидше розповсюджується. Однак він має м'якший перебіг захворювання.

Якщо попередні типи, такі як Альфа та Дельта, були "блискавичними" та сильно били по здоров'ю органів, то Омікрон має плавний перебіг та меншу частку розвитку ускладнень. Саме таким є і його підтип ХЕС.

Симптоми вірусу ХЕС можуть включати:

  • підвищену температуру,
  • нежить,
  • біль в горлі, 
  • втрату смаку.

Водночас все ще залишаються підвищені ризики для пацієнтів з хронічними хворобами, особливо такими, як цукровий діабет, онкологічні та імунні захворювання.

Лікарка-інфекціоністка Євгенія Менжуліна наголосила, що людям з групи ризику важливо своєчасно лікуватися навіть попри легкий перебіг коронавірусу.

Як запобігти зараженню

Наразі саме вакцинація є найефективнішим способом знизити захворюваність та ризики ускладнень.

Також не варто нехтувати загальними правилами перебування в громадських містах та гігієни.

Зміцнити імунітет восени допоможе вітамін D. До прикладу, дієтична добавка Вітагама D₃ покращує роботу імунної системи, підтримує функції кісток та м’язів і навіть позитивно впливає на метаболізм. Додайте вітамін D до свого раціону, щоб кожен день став сонячним.

*Перед вживанням дієтичної добавки варто проконсультуватися з лікарем.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.